• Reklam

"Martin Luther King'in İzinden Gidiyor"

ABD'li oy hakları aktivisti Stacey Abrams, Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi. Norveç Parlamentosu’ndan Abrams'a, Martin Luther King benzetmesi yapıldı.

Reklam
"Martin Luther King'in İzinden Gidiyor"
02 Şubat 2021 - 04:55
  • Reklam
Amerikalı oy hakları aktivisti ve Demokrat Partili politikacı Stacey Abrams, Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi. Değişimi şiddete başvurmadan sandıklarda teşvik ettiği gerekçesiyle aday gösterilen Abrams'ın mücadelesi, siyahi hareketlerin dünyadaki öncüsü Martin Luther King'e benzetildi.

Abrams, Georgia’da siyah seçmen katılımını arttıran ve Joe Biden'ın ABD başkanlığını kazanmasına yardımcı olmasıyla dikkat çeken isim olarak tanınıyor. 

Stacey Abrams, eski Başkan Donald Trump, damadı eski Beyaz Saray danışmanı Jared Kushner, Rus muhalif siyasetçi Aleksey Navalny, Dünya Sağlık Örgütü ve çevre aktivisti Greta Thunberg’in olduğu uzun bir aday listesine dahil edilen son isim oldu.

Norveç Parlamentosu’nun Sosyalist Parti üyesi Lars Haltbrekken, "Abrams, Dr. Martin Luther King Jr.'ın hukuki eşitlik ve medeni haklar için verdiği mücadelenin izinden gidiyor" dedi.

1960'ların sivil haklar hareketinin lideri olan King, 1964'te Nobel ödülünü kazanmıştı.

Haltbrekken, "Abrams'ın King'in hedeflerini tamamlama çabaları, ABD’nin tüm halkları arasında kardeşlik, barışçı ve adil bir toplum yaratma çabasında başarılı olması açısından çok önemli" dedi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com