May eski Rus casusun zehirlenmesinde Rusya’yı işaret etti

May eski Rus casusun zehirlenmesinde Rusya'yı işaret etti

İngiltere Başbakanı Theresa May, eski Rus ajanı Sergey Skripal ile kızının, Rusya tarafından geliştirilen tipte askeri nitelikte, sinir sistemi üstünde etkili bir maddeyle zehirlendiğinin anlaşıldığını belirtti.

13 Mart 2018 - 11:31

May, Hükümet, Rusya'nın Sergey ve Yulia Skripal’e karşı yapılan  eylemden sorumlu bulunmasının kuvvetle muhtemel olduğu sonucuna vardı. dedi.

May, eski Rus casus Skripal ve kızı Yulia'nın maruz kaldığı kimyasalla  ilgili, bu sabah Londra'da düzenlenen ve İngiltere Dışişleri Bakanı Boris  Johnson, Savunma Bakanı Gavin Williamson, İçişleri Bakanı Amber Rudd, İngiltere  Başsavcısı Jeremy Wright, ordu ve istihbarat kurumlarının şeflerinin de katıldığı  Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısına başkanlık etmesinin ardından, İngiliz  Parlamentosunda milletvekillerini son gelişmelerle ilgili bilgilendirdi.

Ülkenin güneybatısındaki Salisbury kentinde eski Rus casus Skripal ve  kızı Yulia'nın önceki pazar günü bilincini yitirmiş olarak bir alışveriş merkezi  önündeki bankta bulunmasıyla ilgili May, Skripal ile kızının, Rusya tarafından  geliştirilen tipte askeri nitelikte, sinir sistemi üstünde etkili bir maddeyle  zehirlendiği artık anlaşıldı. dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Öğretmen Tutuklandı
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Öğretmen Tutuklandı
Nihat Hatipoğlu Rektör Oldu
Nihat Hatipoğlu Rektör Oldu