• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Meğer Pascrell Türk Dostu Değilmiş...

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey 9. bölgesindeki Kongre üyeleri seçiminde işler kızıştı. Bir grup Türk STK'nın bölgeden aday olan Alp Başaran'ı değilde rakibi kurt siyasetçi Bill Pascrell'i destekleyeceklerini açıklaması üzerine Başaran'ın taraftarları Pascrell ile ilgili haberleri paylaştı. Pascrell, Ermenilerin yanı sıra bir çok Türk düşmanı grupları desteklediği ortaya çıktı.

Reklam
Reklam
Meğer Pascrell Türk Dostu Değilmiş...
07 Mart 2020 - 06:08 - Güncelleme: 07 Mart 2020 - 06:51
Reklam

Önceki gün Emine Yılmaz'ın paylaşımının ardından Pascrell ile ilgili Türk toplumunun önemli isimleride destek vereceğini açıkladı.
Türk toplumunun bir kısmından destek görmeyen Alp Başaran ise Türk toplumundaki o isimlere ağır suçlamalar yöneltmiş ve sert açıklamalarda bulunmuştu.
Başaran'ın karşısında rakibi olan usta siyasetçi 83 yaşındaki Bill Pascrell'i destekleme kararı alan bazı Türk gruplar Başaran'ı "Ermeni sevici" olarak suçlamıştı.
Başaran'ın destekçileride o Türk grupların desteklediği maddi bağışta bulunduğu Pascrell ile ilgili geçmişte Türk medyasında çıkan haberleri paylaştı.
Aslında Pascell Fetö grubunun yanısıra, Ermenileri ve PKK gibi marjinal grupları desteklediğini belirten Başaran taraftarları, "Bunlarla birlikte bazı Türk Sivil Toplum Kuruluşlarının Türkiye'den gelen paraları Bill Pascrell'e aktarmasını anlayamıyoruz.Türkiye aleyhine çalışan birine bağış yapmak, başta Türkiye aleyhinde olan her kararda imzası bulunan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mal varlığının araştırılması için ön ayak olan bir kişiye destek verilmesi Türkiye'ye ihanettir." diye konuştular.
Ermenistan gazetelerinde haber olan Pascrell sözde Ermeni Yasa tasarısına destek vereceğini belirtirken, bu konuda Kongrede bir takım çalışmalar yaptığını aktarıyor.
2018 Haziran seçimleri döneminde Güneş Gazetesine haber olan Pascrell, bir törende Türkiye'nin New York Başkonsolos yardımcısına bağırdığı, PKK propagandası yaptığı ve Türk festivaline katılanlara hakaret ederek şiddet uyguladığı yazıyor.
Buna benzer bir çok haberin internet ortamında olduğu halde halen Fetöcülerle birlikte Türk düşmanı bir ismi desteklemelerine anlam veremediğini vurgulayan Alp Başaran taraftarları "Türk toplumu bir kaç kişinin elinde olmamalı." dedi.
2020 Kasım ayında yapılacak seçimler öncesi Bill Pascrell 2 milyon dolar bağış toplarken, bu bağışların büyük çoğunluğunun Türkler'den yapıldığı iddia edilmişti.
Alp Başaran ise 100 bin dolar bağış toplayabilmişti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • GUNSU OCAL
    4 ay önce
    BIZ BIZE DUSMANDAN TARAF OLDUGUMIZ ICIN. BIR TURLU BELIMIZI DOGRULTAMIYORUZ.
  • Reklam