Mermi ile baltanın çarpışması

Mermi ile baltanın çarpışması

Tabancadan çıkan mermi ile yaklaşık 6 metre uzaktaki baltanın çarpışması sonrası sizce kazanan kim olur?

02 Mart 2018 - 04:16

Ateşli silahlardan çıkan mermilerin metallerle çarpışmasına ilişkin özellikle savaşlarda ilginç olayların meydaan geldiğine dair tanıklıklar var. Peki bir tabancadan çıkan mermi baltanın keskin tarafına çarparsa ne olur?

Bunu özel bir ortamda ayarladıktan sonra kamerayla çekerseniz ortaya harika görüntüler çıkabilir. Videonun kahramanları Bullet Theory Films, bu saydıklarımın tamamını yaptılar. İlk denemelerinde başaramamış olsalar da, ikinci denemede baltayı tam 12’den vurdular. Baltayla çarpışan mermi etrafa şok dalgalarının çıkmasına neden oldu.

Bu sahne akıllara Joey Del Rosario, Tony Cruz’un yönetmenliğini üstlendiği kült bir yapım olan San Basilio filmini getirdi. Filmdeki kahramanımız mermiyi bıçakla ikiye bölerek bir mermide iki kişiyi öldürüyordu. Sahne ilk bakışta biraz saçma olsa da, filmin 1981 yılında büyük zorluklarla yapıldığı düşünüldüğünde başarısız olduğunu söyleyemeyiz. En azından senaristler ve yönetmenler metallerin mermiyi ikiye bölebileceği konusunda haklı çıktılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amerika'da Karakış 8 Can Aldı
Amerika'da Karakış 8 Can Aldı
Hackerlar ABD Piyasalarını Felç Etti
Hackerlar ABD Piyasalarını Felç Etti