Mesude Cıngıllı'ya ABD'den Büyük Ödül

Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Türk toplumunda bir çok iş ve bilim insanı başarılarını ödüllerle taçlandırıyor. Onlardan biride Mesude Cıngıllı. 2002 yılında Amerikan Merkez Bankası Minneapolis şubesinde junior financial analist olarak başlayan Cıngıllı, burada yükselerek aynı bankada Başkan yardımcılığına kadar geldi.

Reklam
Mesude Cıngıllı'ya ABD'den Büyük Ödül
15 Kasım 2018 - 20:22 - Güncelleme: 15 Kasım 2018 - 21:19
Reklam

Amerika'da yayınlanan Finance & Commerce Dergisinin düzenlediği 2018 en başarılı iş kadınları arasında birinci seçilen Mesude Cıngıllı ödülünü önümüzdeki günlerde alacak.

Minneapolis FED kıdemli başkan yardımcısı ve genel danışmanı olan Niel Willardson, ödül için Cıngıllı'yi aday gösterdi. Mesude Cıngıllı boş zamanlarında Lise ve Üniversitelerde Sosyal Sorumluluk projelerine katılırken, bir çok öğrenciye verdiği desteklerle adından söz ettirdi. 

Willardson, “Mesude sıkı çalışması ve çeşitli katkıların yanısıra Türk-Amerikan ve Somali-Amerikan topluluklarındaki kadın ve öğrenciler için çok aranan bir danışman. Çeşitli kampanyalar düzenleyen ve destekleyen Cıngıllı, 2015 yılındada Türk Amerika dergisi tarafından Amerika'nın en etkili 30 Türk kadını arasında gösterilmişti.

Cıngıllı bu ödüle layık görüldüğü için teşekkür ederek "Risk almaktan korkmayın. Ben yaptığım tüm işlerde yapabilirim dedim. Girişimci ruhu her zaman kazanır. Başarısızlık korkusunu bir kenara iterek, verilen işlerin üstesinden sen bazen başarısız olabilirsin ama bu sorun değil. Her zaman sloganım: Kalk ve ileri git." dedi

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam