Mevlüt Çavuşoğlu Los Angeles’ta

Mevlüt Çavuşoğlu Los Angeles'ta

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin ABD'den çok daha güvenli bir ülke olduğunu dile getirdi. Los Angeles'ta eski Başkonsolos Kemal Arıkan'ın Ermeni teröristlerce şehit edildiği yeri ziyaretinin ardından soruları yanıtlayan Çavuşoğlu, ABD'nin seyahat uyarısını değerlendirdi.

13 Ocak 2018 - 18:56 - Güncelleme: 13 Ocak 2018 - 19:29

Esasen pozitif gündeme ve bölgesel sorunlardaki işbirliğine odaklanmak istediklerini belirten Çavuşoğlu, "Dolayısıyla vize sürecini durdurmak gibi şimdi de seyahat uyarısı gibi son derece gereksiz, bir müttefike ve olgunluğa yakışmayan tavırlarla bizim uğraşmamamız gerekiyor, enerjimizi bunlara harcamamamız gerekiyor" dedi.

Türkiye'nin de ABD'ye yönelik seyahat uyarısında bulunduğuna dikkat çeken Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiye, ABD'den çok daha az güvenli bir ülke değildir. Tersinden söyleyecek olursak Türkiye, ABD'den çok daha güvenli bir ülkedir." şeklinde konuştu.

Türkiye'de yabancı düşmanlığı olmadığını da hatırlatan Mevlüt Çavuşoğlu, "ABD'de yabancı düşmanlığı hat safhada. Bizzat Amerikan yönetiminin, Trump yönetimi ve Başkan'ın bizzat kendisinin başka ülkeleri nasıl aşağıladığı, hakaret ettiği ortada. Şimdi böyle bir durumda seyahat bakımından Amerika mı daha az güvenli yoksa Türkiye mi daha az güvenli. (ABD'nin uyarısına) Biz ona karşılık verdik. Böyle bir şey yapmak istemeyiz normal şartlarda. Tabii Tillerson ile bu konuyu konuşacağız." diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkana Kızdı, Bu heykeli Dikti
Başkana Kızdı, Bu heykeli Dikti
Seren Fosforoğlu-İbrahim Öztürk boşandı
Seren Fosforoğlu-İbrahim Öztürk boşandı