Mevlüt Çavuşoğlu Pompeo İle Görüştü

Geçtiğimiz hafta sonundan beri Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD gezisini değerlendirdi. Çavuşoğlu, "ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’yla PKK/YPG’yle mücadele, FETÖ bağlamındaki beklentilerimiz ve Kaşıkçı cinayeti gibi hassas konularda samimi bir görüşme yaptık." dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu Pompeo İle Görüştü
21 Kasım 2018 - 19:34

Hafta sonu Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentine gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir değerlendirme toplantısı yaptı. Amerika Birleşik Devletleri'nde Medeniyetler İttifakı (Mİ) Dostlar Grubu Toplantısında ayrımcılık ve yabancı düşmanlığı ile mücadele konularını ele aldıklarını belirterek  "Yeni Mİ Yüksek Temsilcisi Miguel Ángel Moratinos’a görevinde başarılar diliyoruz. Moratinos’un Mİ sürecine yeni bir ivme kazandıracağından eminiz! Medeniyetler ittifakı 15 yıl önce kurulmuştu. İspanya ve Türkiye'nin girişimi ile. Türkiye  olarak eş başkanlığını yapıyoruz. Dünya'nın her yerinde kendisinden olmayana karşı hoşgörüsüzlüğe karşı, Medeniyetler İttifakı'nın önemi bir kez daha görülüyor." dedi.

New York'taki Türk Evi'nin inşaatını inceleyen Bakan Çavuşoğlu "Mayıs ayında 32 katlık kaba inşaat tamamlanacak. New York ziyaretimizde BM Genel Sekreteriyle görüştük. Suriye meselesini, Kaşıkçı cinayetini konuştuk. Ardından Washington'da Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile biraraya geldi. İlişkilerimizi nasıl ileriye götürebiliriz, onu masaya yatırdık. Beklentilerimizi konuştuk. " şeklinde konuştu.YORUMLAR

  • 0 Yorum