MHP, 81 ilde teşkilata

MHP, 81 ilde teşkilata

MHP yönetimi tarafından, 2018 yılı mart ayındaki büyük kongre öncesinde teşkilata ve tabana "cumhur ittifakı" ve "seçim barajı" başta olmak üzere, siyasi gündeme ilişkin partinin düşünce ve görüşleri anlatılacak.Kongrenin ardından 2019'da yapılacak cumhurbaşkanlığı, genel ve yerel seçim çalışmaları için düğmeye basılacak.

26 Aralık 2017 - 12:33

MHP yönetimi, 18 Mart 2018'de yapılacak 12.  olağan kongre öncesi teşkilat ve tabana cumhur ittifakı ve   seçim barajı başta olmak üzere, siyasi gündeme ilişkin partinin düşünce ve görüşlerini  anlatmaya hazırlanıyor.  MHP tarafından, 18 Mart'taki kongrenin ardından 2019'da yapılacak   yerel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine hazırlık için düğmeye basılacak.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, muhabirine yaptığı  açıklamada, partinin il ve ilçe kongrelerinin tamamlandığını ve 18 Mart 2018'de  12. olağan kongreyi yapmaya hazır olduklarını belirtti. Kongre hazırlıkları kapsamında 2018 Ocak ayı itibarıyla 81 ilde tüm  teşkilatları ziyaret etmeye başlayacaklarını aktaran Yalçın, Teşkilat ve tabana,  başta 'cumhur ittifakı' ve 'seçim barajı' olmak üzere, siyasi gündeme ilişkin,  partinin düşünce ve görüşlerini anlatacağız. dedi. Teşkilatları ziyaret programını divan üyeleri, milletvekilleri ve  Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerinden oluşan üç veya beş kişilik ekiplerle  yapacaklarını vurgulayan Yalçın, şöyle devam etti:  2019'a giden süreçte MHP'nin ne yapmak istediğini, ne yaptığını,  hangi sebeplere dayandırdığını önce partililerimize ve tabanımıza izah edeceğiz.

 Karşılıklı bir bilgi alışverişi olacak. MHP'nin nasıl bir tavır ve tarz  içerisinde olduğunu izah edeceğiz. Şu anda planlamalar yapılıyor. Bu minval üzere  MHP, ocak ve şubat aylarında bütün Türkiye'deki teşkilatlarını tarayacaktır. Yalçın, teşkilat ve tabana yönelik bu kararın MHP Genel Başkanı Devlet  Bahçeli'nin teklifi üzerine MYK'da alındığını bildirdi.   Bu toplantıların halka açık olabileceğini kaydeden Yalçın, yeni  teşkilatlanmış illere de giderek, onların da görüş ve düşüncelerini alacaklarını  ifade etti. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eskişehir, New York'u Solladı
Eskişehir, New York'u Solladı
The Turks Amazon'da E Kitap 9.99 Dolar
The Turks Amazon'da E Kitap 9.99 Dolar