• Reklam

Miami Başkonsolosluğundan Kasırga Uyarısı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Güney doğu kıyılarını etkisi altına alacak Sally kasırgası nedeniyle 3 eyalette olağanüstü hal ilan edildi. Miami Başkonsolosluğu bu konuda bölgedeki Türk vatandaşlarını uyardı.

Reklam
Reklam
Miami Başkonsolosluğundan Kasırga Uyarısı
16 Eylül 2020 - 00:00
Reklam

Miami Başkonsolosluğu Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; "Son verilere göre, Sally Kasırgası’nın Alabama-Florida sınırında ABD anakarası ile temasının beklendiği uzmanlarca açıklanmıştır.  Görev bölgemizde ilk aşamada Florida Panhandle bölgesinde, bilahare Georgia’nın Batı ve Kuzey bölgelerinde olumsuz hava şartlarına sebebiyet verecek Sally için bölgedeki tüm vatandaşlarımıza yerel makamların uyarılarını takibe devam etmeleri telkinimizi yineliyoruz." denildi.

Alabama, Louisiana ve Mississippi valileri, fırtına karaya inmeden önce acil durum federal yardım talebinde bulundu ve Olağanüstü Hal ilan etti.
Ulusal Kasırga Merkezi (NHC), Sally'nin Salı gecesi veya Çarşamba günü erken saatlerde Alabama, Florida ve Mississippi kıyılarını vurabileceğini ve bazı noktalarda 2 metreye (7 fit) kadar fırtına dalgalanmalarına neden olabileceğini söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com