• Reklam
Reklam

Miami'de Müslümanlara Destek Ödülleri

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletine bağlı Miami kentinde yaşayan Mmüslümanların kurduğu COSMOS (Güney Florida Müslüman Dernekler Birliği) Müslüman olmayan ama Müslümanlara yardımcı olan Sivil Toplum Kuruluşları, politikacı ve devlet görevlilerine plaket vererek teşekkür etti.

Reklam
Miami'de Müslümanlara Destek Ödülleri
25 Şubat 2019 - 11:04
  • Reklam

Bu sene Dokuzuncusu düzenlene Ödül töreninde Müslümanlara destek olan Miami Belediye Meclisi Üyesi Ken Russell, Miami Uluslararası Ziyaretçiler Konseyi Müdürü Annette Alvarez ve Florida Uluslararası Üniversitesi’nde Müslüman Dünya Kürsüsü açılmasında büyük maddi yardımlar yapan Alan ve Vivian Dimond ödüle layık görüldü. Törene Türkiye'nin Miami Başkonsolosu Burç Ceylan'da katıldı.

CNN'de Belgesel yapımcısı ve sonra Müslüman olan Alex Kronemer'e ise Jüri özel ödülü verildi. Yaptığı belgesellerle Amerika’da milyonlarca izleyene İslamı tanıtan Alex Kronemer 1988 yılında CNN kanalında canlı olarak yayınlanan Hac programı ile televizyona geçiş yapmıştı. En beğenilen Belgeselci ünvanına sahip Kronemer "Muhammed: Bir Peygamber Mirası”, “Allah Beni Komik Yarattı”, “İslam’ın İçinden: Bir Milyar Müslüman Gerçekten Ne Düşünür”, “Sultan ve Aziz” adlı belgesellerin yapımcısı.

Bir belgeselin 3 yılda tamamladığını belirten Kronemer, "Bir belgesel fikrinin kafamda oluşması ile filmin gösterime girmesi arasında yaklaşık 3 sene geçiyor.  Ben bir senaryo yazarken kendimi seyircinin yerine koyar ve konuyla ilgili hiç bir şey bilmiyormuş gibi yaparım ki seyirci daha rahat anlayabilsin. O nedenle çok özeniyorum belgesel yapımında." diye konuştu.

İslamın güzelliklerini anlatırken dengeli olmaya çalıştığını aktaran Alex Kronemer, "Gayrimüslim seyirciler “bu bir propaganda programı” deyip kanalı değiştirmesin diye sorgulayıcı ve cevaplayıcı bir dil kullanıyorum.  Eğer bir hikayenin sonu çok basit ise bilin ki o hikaye gerçek değildir." dedi.

Alex Kronemer şu anda üzerinde çalıştığı ‘Rumi’ adlı belgeselle Mevlana’nın hayatını animasyonla anlatacaklarını dile getirerek "2020 başlarında gösterime girecek. Belgeseller sinema filmleri gibi para kazandırmadığı için ancak bağışlarla yapılabiliyor." şeklinde konuştu.

COSMOS Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Ulutaş ise geceye katılanlara teşekkür ederek "Amerika’da yaşayan Türkler ve Müslümanlar olarak bağışlarımızla bu tür hayırlı faaliyetlerin devamı için çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com