• Reklam

Miami'de Müslümanlardan Memurlara Yardım

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinde Müslüman derneklerin çatı kuruluşu olan, Güney Florida Müslüman Dernekleri Koalisyonu (COSMOS), ABD hükümetinin kısmen kapatılmasının ardından 35 gündür maaş alamayan çalışanlara yiyecek yardımı yapmak ve sağlık hizmetleri vermek için harekete geçti. COSMOS çatısı altında yer alan camiler, maaş alamayan memurlar için hazırladıkları yiyecek kutularını Cuma namazı sonrası dağıttılar.

Reklam
Reklam
Miami'de Müslümanlardan Memurlara Yardım
28 Ocak 2019 - 06:34
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinde Müslüman derneklerin çatı kuruluşu olan, Güney Florida Müslüman Dernekleri Koalisyonu (COSMOS), ABD hükümetinin kısmen kapatılmasının ardından 35 gündür maaş alamayan çalışanlara yiyecek yardımı yapmak ve sağlık hizmetleri vermek için harekete geçti.

COSMOS çatısı altında yer alan camiler, maaş alamayan memurlar için hazırladıkları yiyecek kutularını Cuma namazı sonrası dağıttı.

 Her biri 70$ değerindeki yiyecek kutularından 350’den fazla memura dağıtılan yardım kolilerinin önümüzdeki haftalarda da devam edileceği öğrenildi.

COSMOS çatısı altında bulunan ve sigortası olmayan herkese ücretsiz sağlık hizmetleri veren UHI Clinic, maaş alamamanın veya sigortaları düşen Amerikan memurlarına ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

COSMOS yönetim kurulu üyesi olan ve aynı zamanda Amerikan Diyanet Merkezi Florida temsilcisi olan Mehmet Ulutaş yaptığı açıklamada “Komşu aç yatarken tok yatan bizden değildir” hadisinin gereğini yerine getirdiklerini ve buna devam edeceklerini belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tuba Karaağaç
    1 yıl önce
    I would like to congratulate mehmet ulutaş and his team for their delicate behavior.
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com