Michigan’a Dünya’nın En Büyük Atatürk Parkı

Michigan'a Dünya'nın En Büyük Atatürk Parkı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Michigan eyaletinde kurulu Wixom, Michigan Türk Amerikan Kültür Derneği (TACAM) Dünyanın en büyük Atatürk isimli parkı için kolları sıvadı. Dernek bu park için destek bekliyor.

29 Haziran 2018 - 02:37

Derneğin mülkiyetinde olan parkı yenilemek için destek arayan TACAM "Dünyanın dört bir yanında Atatürk'ün adını alan bir çok özel alan var. Ancak tamamlandığında bu proje, Türkiye'nin dışındaki dünyanın en büyük parkı olacak." dedi.

1972 yılında kurulan, kar amacı gütmeyen, kamu yararına faaliyette bulunan TACAM, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün felsefesini takip eder: “Kültür, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu.” 

Bugüne kadar Michigan eyaletinde Türk toplumunun ekonomik, sosyal, eğitim, genel refah ve diğer insani faaliyetlerin geliştirilmesine yönelik programları teşvik etmek ve yürütmekte olan TACAM 1981 yılında satın alınan 6.7 dönümlük parkı yeniden dizayn ederek Atatürk parkı yapmak istiyor. Michigan'daki Türklerin desteği ile alınan parkın bakımı için büyük miktarda maddi destek aranıyor. 

Park için yeni bir plan yapılarak GoFoundme sitesinden destek arayan dernek yetkilileri Parka Yürüyüş yolu, Atatürk Büstü ve çeşitli materyalleri ile Bağışçıların isimleri yer alacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYŞE BİRSEL’LE HAYATINIZI BİR MİMAR GÖZÜYLE DİZAYN EDİN
AYŞE BİRSEL’LE HAYATINIZI BİR MİMAR GÖZÜYLE DİZAYN EDİN
Mesude Cıngıllı'ya ABD'den Büyük Ödül
Mesude Cıngıllı'ya ABD'den Büyük Ödül