Münbiç’te Ortak Devriye Başlıyor

Münbiç'te Ortak Devriye Başlıyor

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Joseph Votel, Münbiç yol haritası kapsamında Türkiye ile ABD'nin cephe hattında yapacağı ortak devriyeler için verilecek eğitimlerin yakında başlayacağını söyledi.

19 Temmuz 2018 - 21:07 - Güncelleme: 20 Temmuz 2018 - 19:40

Orgeneral Votel, ABD Savunma Bakanlığına (Pentagon) video konferans  yöntemi ile bağlanarak, ABD'nin Ortadoğu'daki operasyonları hakkında  değerlendirmelerde bulundu.

MÜNBİÇ'TEKİ ORTAK DEVRİYELER İÇİN EĞİTİM BAŞLIYOR

ABD'nin Suriye'deki faaliyetlerini değerlendiren Votel, Türkiye ile  ABD'nin üzerinde mutabakata vardığı Münbiç yol haritası çerçevesinde Türkiye ile  koordineli bağımsız devriyeler yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Münbiç'te iki ülkenin yürüteceği ortak devriyelere de değinen Votel,   Diplomatik yol haritasının bir parçası olarak, bu son derece karmaşık ortamda  cephe hattının bazı parçalarında ortak devriye yapmak üzere gerekli eğitimler  yakın zamanda başlayacak. şeklinde konuştu.

HELSİNKİ ZİRVESİ

Bu arada ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir  Putin'in Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yaptığı zirve sonrasında Rusya ile  Suriye'de iş birliği yapma konusunda bir talimat alıp almadığına yönelik bir  soruya ise ABD'li komutan, Şu aşamada Helsinki görüşmeleri sonucunda bana  iletilmiş bir talimat yok. dedi.

Suriye'de kuvvetlerin güvenli bir şekilde ayrışması için Rusya ile  kullandıkları iletişim kanalının açık olduğunu belirten Votel, bu kanal  üzerindeki iletişimlerini de profesyonel bir askeri faaliyet olarak niteledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan Trump ile Suriye Operasyonunu Görüştü
Erdoğan Trump ile Suriye Operasyonunu Görüştü
Kaybolan Babasının Kemiklerini Evinde Buldu
Kaybolan Babasının Kemiklerini Evinde Buldu