• Reklam
Reklam

MUSIAD'ta Görev Değişikliği: Yeni Başkan Özmekik

Amerika Birleşik Devletleri'nde Türklerin en aktif derneği olan MUSIAD USA Başkanlığına Ayhan Özmekik’e getirildi. Mustafa Tuncer, yapılan hizmetlerde yeni kişilerin de yer alması gerektiğini belirterek görevini MUSIAD ABD yönetim kurulunun da kararı ile Ayhan Özmekik’e devrettiğini açıkladı.

Reklam
MUSIAD'ta Görev Değişikliği: Yeni Başkan Özmekik
05 Ekim 2019 - 17:48 - Güncelleme: 05 Ekim 2019 - 21:31
  • Reklam

Mermer işletmeciliği yapan Mustafa Tuncer’in 5 yıldır yürüttüğü MUSIAD USA bir çok alanda yaptığı çalışmalarla en faal Türk derneği olmuştu. Türkiye ile Amerika arasında köprü görevi yapan Mustafa Tuncer  “15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsünün yaşandığı bir süreçte Milli duruşun sancaktarlığını yapma adına, Müsiad bayrağını anavatandan binlerce kilometre uzakta, okyanus ötesinde layıkıyla taşımak için üzerimize düşeni yapmaktan hiç tereddüt etmedik.” dedi.

MÜSİAD ABD Başkanlığının vatani bir görev olduğunu belirtti. Görevi süresince MÜSİAD ABD olarak iki kitap yayınlayan Mustafa Tuncer aynı zamanda MÜSİAD ABD’ye Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konsey (ECOSOC) tarafından danışmanlık statüsü verilmesini sağladı.

Başkanlığa getirilen Ayhan Özmekik ise, "Dünyanın en büyük STK’larından biri olan 11 binden fazla üyesiyle ,Türkiye'de 86 noktada, dünyanın 68 ülkesinde 181 noktada hizmet veren MÜSİAD’ın Amerika Başkanı seçilmemden dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyorum.

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır “ şiarıyla çalışmalarımızı tüm insanlığa faydalı olacak şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Bu çalışmaları başlatan,emeği geçen, Müsiad USA’i Amerika da büyük bir kurum haline getiren tüm başkanlarımıza,üyelerimize hasseten teşekkür etmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle kurulduğu günden bugüne büyük emekleri olan başta Mustafa Tuncer başkanımıza, bu görevi bizlere uygun görerek şahsımıza tevdi eden yönetim kurulumuza,Müsiad ailesine,Genel merkezimize ve başkanımız Abdurrahman Kaan beye,her zaman yanımda olan siz kıymetli dostlarıma çok teşekkür ediyorum.

Bu ulvi görevde beni yalnız bırakmayacağınızı biliyor desteklerinizi ve dularınızı bekliyorum.

Gayret bizden tevfik Allah’tan." şeklinde açıklama yaptı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com