Müslüman Kardeşlerden Trump’a Yanıt

Müslüman Kardeşlerden Trump'a Yanıt

Müslüman Kardeşler Teşkilatı, Trump yönetiminin kendilerini "Yabancı terör örgütleri" listesine alma sürecinin sürdüğüne ilişkin açıklamasına cevap verdi.

01 Mayıs 2019 - 01:10

Müslüman Kardeşler’in internet sitesinden yapılan açıklamada, “Önce Allah’ın yardımı, sonra çevremizdeki halklarla iş birliği içinde, sahip olduğumuz barışçıl orta yol düşüncemizde çalışmaya devam edeceğiz” ifadeleri yer aldı. Amerika Birleşik Devletleri’nin Müslüman Kardeşler’i yabancı terör örgütleri listesine alma sürecinin sürdüğü açıklamasının incelendiği belirtilirken, “Sözcünün bahsetmiş olduğu konunun hedefi ne olursa olsun, ABD’nin karar alma mekanizmasına katılanlarının bazılarının, alınan bu karara karşı tepkilerin ne olacağını çok iyi bildiklerinden eminiz” ifadesi kullanıldı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, dün yaptığı açıklamada, “Başkan, ulusal güvenlik ekibi ve kendi endişelerini paylaşan bölge liderleriyle gerekli istişareleri yaptı. Müslüman Kardeşleri listeye alma işlemi, yönetim içindeki kendi sürecinde devam ediyor” ifadelerini kullanmıştı. Sanders’ın bu açıklamaları AKP tarafından eleştirilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Man says police 'humiliated' after false alarm
Man says police 'humiliated' after false alarm
Colts QB Luck announces surprise retirement
Colts QB Luck announces surprise retirement