• Reklam

"Mutasyonun Kötü Bir Etkisi Kanıtlanmadı"

İngiltere'de Koronavirüs'ün mutasyon geçirmesiyle ilgili Dr. Emrah Altındiş, virüslerin sürekli mutasyon uğradığını ve mutasyonun kötü bir etkisinin kanıtlanmadığını söyledi.

Reklam
"Mutasyonun Kötü Bir Etkisi Kanıtlanmadı"
21 Aralık 2020 - 10:28
  • Reklam

İngiltere'de Koronavirüs'ün mutasyon geçirdiği haberinin dünyada yayılmasıyla birlikte, virüsle ilgili endişeler artmaya başladı. Uzmanlar, Koronavirüs'ün geçirdiği mutasyondan sonra, daha tehlikeli hale geldiğiyle ilgili yayılan bilgiler ve duyulan korkular hakkında açıklama da bulundu.

Harvard Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Emrah Altındiş, İngiltere'de görünen bu mutasyonla ilgili "Virüsler sürekli mutasyona uğrar, bu mutasyonun kötü bir etkisi kanıtlanmadı. Bir spekülasyon" ifadelerini kullandı.

Emrah Altındiş: Bilimden Anlayan Gazeteciler Gerekli

Dr. Emraj Altındiş'in Sosyal Medya Açıklaması:
"Basın kuruluşlarına bilim haberleri için bilimden anlayan gazeteciler gerekli, yoksa bu tür lüzumsuz haberlerin insanlarda durduk yerde panikten başka bir şeye yol açacağı yok. Virüsler sürekli mutasyona uğrar, bu mutasyonun kötü bir etkisi kanıtlanmadı. Bir spekülasyon"
 

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) BBC'ye mutasyona uğrayan Koronavirüs'ün Birleşik Krallık'ın dışında, Hollanda, Danimarka ve Avusturya'da tespit edildiğini açıklamıştı. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com