NBA oyuncuları Uyuşturucu ile Ayakta

NBA oyuncuları Uyuşturucu ile Ayakta

Eski Chicago Bulls ve Duke oyuncusu Jay Williams, NBA’deki oyuncuların bağımlılıkları hakkında ilginç bir iddiada bulundu. Oyuncuların rahatça bağımlılık yapıcı maddeler kullanabildiğini iddia eden Jay Williams, kendisinden de örnekler verdi. “Doktorların Oxycontin’i reçete olarak göstermeleri kolay, bunu biliyorum çünkü ben 5 yıldan uzun süre bu maddenin bağımlısıydım diyen Williams, “Ama buna marjiuana dersen tepki görürsün. Hadi ama, bu basit bir ilaç” diye ekledi.

22 Nisan 2018 - 07:15

Williams, sporcuların yüzde 75 ila 80’inin NBA’de esrar kullandığını tahmin ediyor.

“Kaliforniya’daki satıcıların tıbbi esrar kartlarını çıkarttıklarını görüyorsunuz. Ve ben sadece sporcu demiyorum, toplum hakkında konuşalım. Kullanan bir sürü insan tanıyorum. Bu, tüm dünyada büyüyen bir şey. Bu yüzden, bazı kişilerin bir şeyler yapmasının zamanı geldi” diye ekliyor.

Şu anda Amerika’da, 23 eyalet tıbbi amaçlarla esrar yasalaştırdı, ancak NBA herhangi bir uyuşturucu kullanımını yasakladı. Ulusal Basketbol Federasyonu ve uyuşturucu önleme anlaşmasına göre, oyuncular sezon boyunca dört rastgele teste tabi ve bunlar sporcular önceden haber vermeksizin bağımsız bir üçüncü şahıs tarafı tarafından yapılıyor.

Bir oyuncu esrar testinden pozitif çıkarsa ve ihlalden mahkum edilirse “Marijuana Programı”na girer. İkinci bir ihlal 25.000 $ para cezası ve üçüncü ihlal de maç cezası ile cezalandırılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Were forecasters wrong or did state fail us? You be the judge with this forecast timeline
Were forecasters wrong or did state fail us? You be the judge with...
Gelin adayı Hanife'nin yeni mesleği şaşırttı
Gelin adayı Hanife'nin yeni mesleği şaşırttı