Ne Ekersen Onu Biçersin

Ne Ekersen Onu Biçersin

ABD’nin Teksas eyaletindeki El Paso kentinde 22 kişinin yaşamını yitirdiği ve ‘beyaz üstünlüğü’ fikrinin tetiklediği alışveriş merkezi saldırısına tanık olan halk, ırkçı söylemleriyle bilinen Başkan Donald Trump’ı protestolarla karşılamaya hazırlanıyor. El Pasolu yetkililer ve Kongre üyesi de Trump’ın kentte ‘hoş karşılanmayacağını’ açıkça söyledi.

07 Ağustos 2019 - 13:20

ABD’yi sarsan silahla saldırıların yaşandığı Teksas El Paso ile Ohio Dayton’ı ziyaret edeceğini açıklayan ABD Başkanı Donald Trump, söylemlerinin göçmenlere yönelik nefreti ve beyaz üstünlüğünü tetiklediğini kabul etmekte diretmesi nedeniyle bir kez daha eleştirilerin odağına yerleşti.

El Paso Kongre Üyesi Demokrat Veronica  Escobar, Trump’ın bölgeye yapacağı ziyaretten bir gün önce, “Benim bakış açıma göre burada hoş karşılanmıyor. Biz yas tutarken buraya gelmemeli” açıklamasında bulundu. Escobar, ziyaretinde Trump’a eşlik etmesi yönündeki daveti de geri çevirdiğini duyurdu.

MSNBC televizyonunda bir programa katılan Escobar, “Ekibine önerim şu, Başkanı kendisi üzerine derinlemesine düşünmesi için teşvik etsinler. Sözlerinin ve hareketlerinin bunda rolü olduğunu düşünsünler” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Gossip Girl' boss on creating a 'Marvel'-like uni
'Gossip Girl' boss on creating a 'Marvel'-like uni
Kendall Jenner stepped out in the perfect party dr
Kendall Jenner stepped out in the perfect party dr