Necmi Ayten Beraat Etti

Necmi Ayten Beraat Etti

Geçen yıl Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Washington ziyareti sırasında bir grup Terör örgütü yandaşı Washington Büyükelçilik binasına saldırmıştı. Buna karşı koyanlar arasında bulunan ve gözaltına alınan Türk asıllı Amerikalı Necmi Ayten yargılandığı davada beraat etti.

19 Şubat 2018 - 10:03

Geçen yıl Mayıs ayında Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği önünde meydana gelen olaylarda gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanan Türk asıllı işadamı Necmi Ayten beraat etti. Ayten sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Çok şükür geçen hafta itibari ile haklılığım tescillendi ve bu gerçek ötesi suçlamadan beraat ettim. Beni ve ailemi gereksiz yere yıpratan bu süreçte yardım ve desteklerini esirgemeyen, dualarında bana da yer veren toplumunuza kalbi şükranlarımı sunuyorum. Yine bu süreçte çeşitli gerekçelerle “ acaba mı “ diyen yada hal hatırımızı sormaya çekinen kardeşlerime de kırgın olmadığımı ve hakkımı helal ettiğimi belirtmek isterim." dedi.

Ömrünün son çeyrek asrından fazlasını ABD ‘de geçirmiş bir isim olarak beni tanıyan herkesin tanıdığını belirten Ayten  "Hayatı boyunca şiddet ve benzeri eylemlerden uzak durmuş, Farklı düşüncedeki insanlara dahi en yüksek hoşgörü ve tahammül ile yaklaşmış ve Türk Amerikan kimliğimi layığı ile temsil etmeye çalışmış biriyim. Önümüzdeki süreçte de haklı davamızı savunmak, uğruna değil tutuklanmak canımı vermekten dahi çekinmeyeceğim. Ay-Yıldızlı şanlı bayrağımızı parçası olduğumuz Amerikan toplumu ve bayrağının yanında gururla dalgalandırmak, ülkemiz hakkında sürdürülen kara propaganda, yalan ve iftira kampanyalarının önüne geçmek ve Amerikalı dostlarımıza Türkiyemizin gerçek yüzünü anlatıp teröre karşı neden teroristlerle değil stratejik müttefiki olduğu Türkiye ile hareket etmesi gerektiğini anlatmaya ve Türk Amerikan toplumuna faydalı bir birey olmaya nefesim yettiği ve Cenab-ı Hakk müsade ettiği sürece devam edeceğim. Son olarak bu beraatimin inşallah en kısa zamanda o gün kü olaylar nedeni ile tutuklanan ve halen tutuklu yargılanan iki kardeşimizin de beraatine vesile olmasını diler Tüm Türk Amerikan toplumunu en derin sevgi hürmet ve muhabbetlerimle selamlarım." şeklinde paylaşım yaptı. 

NE OLMUŞTU? HABERİ İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Police, neighbors free deer from soccer net twice
Police, neighbors free deer from soccer net twice
Ekim Alptekin Hakkında İddianame
Ekim Alptekin Hakkında İddianame