Neden yere yatıp poz veriyorlar?

Neden yere yatıp poz veriyorlar?

Yeni akımın adı Falling Stars 'Kayan Yıldızlar'. Özel jette, lüks otomobilde ya da villasından ayağı takılıp düşmüş gibi poz verip fotoğraf çektirmek moda oldu. Peki amaçları ne? Neden bu pozu veriyorlar?

23 Eylül 2018 - 10:29 - Güncelleme: 23 Eylül 2018 - 10:50

DJ Smash adlı bir kişi tarafından dünyaya pompalanan ve Türkiye’de ilk kez Seda Sayan’ın katıldığı Falling Stars akımı ‘Bir deli bir kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış’ yorumlarına sebep oluyor. Bu akıma başörtülü kızların da katılması Müslümanları sukut-u hayale uğratırken, akım; 1981 yılında çekilen bir filmde emperyalist figürün "Yepyeni bir dünya kuracağız. İnsanların hangi kitapları okuyacağını, hangi filmleri seyredeceğini biz tayin edeceğiz. Zaten bu filmleri çeken de, bu kitap.

FALLİNG STARS O FİLMDE Mİ GEÇİYOR?

Orhan Gencebay ve Nuri Alço'nun rol aldığı 1981 yapımı "Feryada Gücüm Yok" adlı film, adeta bugünkü Falling Starsakımına işaret ediyor. Filmde Nuri Alço, Orhan Gencebay'a iş teklifinde bulunurken; "Büyük oynuyoruz. Her yerde adamlarımız var. Turizme büyük önem veriyoruz. Sahildeki bütün arsaları bunun için kapattık. Önce insanlarda tatil yapma özlemini yaratacağız. Bunun için basın, radyo, televizyon gibi araçlarla kampanyaya giriştik. Harcamalar sonsuz" diyor ve devamında şunları söylüyor:

"Şu davet için harcadığımız para ne kadar biliyor musunuz? 4 buçuk milyon. Ve bu davette 50'den fazla üst düzeyde bürokrat ve teknokrat var. Bunlar devletin her kademesinde önemli kişiler. Bazılarını kendi bünyemiz için alacağız. Şimdi aldıkları paranın 10 mislini vereceğiz. Ve bu yetenekli insanlar bizim için çalışacak. O holding bir dev artık. Daha önce de söylemiştim; her olayı biz yönlendiriyoruz. Yepyeni bir nesil yaratılacak. Yediği, içtiği, giydiği, saçı sakalı ve dinlediği müzikle... Bunun için reklamlar, film, müzik, edebiyat ve basın araçlarımız olacak. Ve bu insanlar yaratılacak. Tivi müzik programlarını denetimimiz altına alacağız. Artık senin parçaların da televizyonda çalınacak. 10 yıl sonra yepyeni bir kuşak yetişecek. Kılığı kıyafeti, yediği içtiği, saç şekli, dinlediği müzik hep bizim tarafımızdan empoze edilecek. Yepyeni bir dünya kuracağız. İnsanların hangi kitapları okuyacağını, hangi filmleri seyredeceğini biz tayin edeceğiz. Zaten bu filmleri çeken de, bu kitapları yazan da bizim ekibimiz olacak. Geniş bir sanatçı kadromuz var. En iyi ressam, tiyatrocu, besteci, yazar ve yönetmen gibi elemanların hepsini bünyemizde topladık. Sen de bunlardan biri olacaksın. Şarkı sözlerin denetimimizden geçecek. Bize uygun olmayan sözler değiştirilecek. Ha, reklam filmlerimizde de oynayacaksın. Bizim ürettiğimiz malların reklamını sen yapacaksın. En iyi sanat filmini çekmiş yönetmen çekecek reklam filmlerini. Ödüllü bir yazar yazacak reklam metinlerini... Kültür çalışmalarımız da olacak. Sinematek gibi kültür kurumlarını da destekleyeceğiz. Herkes demokrat unsurlar olduğumuza inanmalı. Ve bu kültür kurumunun başına sinema eleştirmeni ve metin yazarı olan bir kabiliyeti getireceğiz. Çok güçlüyüz Orhan Bey, çok güçlüyüz."

İnsanların giyimini, kuşamını, ne yiyeceğini ve ne zaman ne yapacağınıkendi çıkarlarına göre belirlemek isteyen emperyalist güçler, ortaya çıkardıkları çeşitli akımları pompalayarak amaçlarına ulaşmayı hedefliyor. Söz konusu güçler pompaladıkları akımlarla bir yandan insanların ahlaki, manevi ve kişilik değerlerini hedef alırken, diğer yandan da insanları birer piyona dönüştürme amacı güdüyor.

SON REZALET FALLİNG STARS

Kitleleri ağına düşürmek için yeni akımlar geliştiren emperyalist güçler, son olarak DJ Smash adlı bir kişi tarafından çıkarıldığı söylenen Faling Stars akımını başlattı. Kendilerini bu akıma kaptıran kişiler, anlamsız bir şekilde yere yatarak poz verirken, çektiği fotoğrafı da sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Dünya genelinde kimi kitleleri ağına düşürmeyi başaran Falling Stars akımı, Türkiye’de ise ilk olarak Seda Sayan’ı etkiledi. Yerde yatmış şekilde poz vererek fotoğrafını çektiren Sayan, söz konusu fotoğrafı paylaşarak, akıma yeni insanların katılmasına sebebiyet verdi. Mal varlıklarını düşerek sergileyen zenginler yeni bir özentinin önünü açtı. Türkiye'de hızla yayılan ve Amerika'da henüz çıkan bu akım başörtülüler tarafından daha çok uygulanıyor. Ünlülerde narsistlik olarak anılıyor. Yere düşme pozu nerede verilirse verilsin yinede aynı. 

28 ŞUBAT'TA YERLERDE SÜRÜKLENEN KIZLARI 

Falling Stars akımı son dönemde Türkiye’de belli çevreleri ağına düşürmeye başlarken, insanların yere yatmış şekilde çektiği fotoğraflar sosyal medya macralarında dolaşıyor. İnternette dolaşıma sokulan fotoğraflara bakıldığında, başörtülü kızların da maalesef bu tuzağa düştükleri görülüyor.

Başörtülü kızların bu kareleri, 28 Şubat zulmü döneminde yerlerde sürüklenen Müslüman kimliğine sahip inançlı kızların emperyalistler tarafından açıkça hedef alındığını ortaya koyuyor. Emperyalist üst aklın darbeci Kemalist zihniyet gibi inançlı müslümanları hedef tahtasına oturttuğu açıkça anlaşılıyor.


2018/09/2018-09-23-10-49-03.jpg
2018/09/2018-09-23-10-49-08.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Police, neighbors free deer from soccer net twice
Police, neighbors free deer from soccer net twice
Indictment charges partners of former national security adviser Michael Flynn
Indictment charges partners of former national security adviser...