• Reklam

New Jersey'de Ehliyet Kuyruğunda 50 Dolara Sıra

Amerika Birleşik Devletleri'nde Corona Virüs salgını nedeniyle sosyal yaşam alt üst oldu. Bir çok iş aksarken bazı hizmetler için uzun kuyruklar oluşuyor. İşte o kuyruklardan para kazanan New Jersey'de Ehliyet kuyruğunda ön sıraları önce tutarak arkada işi olanlara 50 ile 100 dolara satıyor. Bu durum 1980'li yılların Türkiye'sini akıllara getirdi. Kemal Sunal'ın filmlerine konu olan ekmek, tüp, et, yağ, kömür gibi temel ihtiyaç maddeleri için kuyruğa girenler halen hafızalardan silinmedi.

Reklam
Reklam
New Jersey'de Ehliyet Kuyruğunda 50 Dolara Sıra
11 Ekim 2020 - 06:53 - Güncelleme: 13 Ekim 2020 - 04:50
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri'nde pandemi nedeniyle bir süredir hizmet veremeyen Trafik komisyonu, geçtiğimiz ay yeniden açıldı. Bunun üzerine ehliyet yenilemek isteyen, trafik tescil işlemlerini yenileyenler uzun kuyruklar oluşturuyor.

New Jersey'de yaşayan Cüneyt Gürkan, "Amerika’da ehliyet yenileme sırası 150-200 kişi var gibi. 8 de açılan yere, sabah 6:30’da en arkadaydım. Önde ne oluyo diye bakmaya gittim, En öndeki adam sıramı satarım sana dedi, kaç para dedim $50 dedi, $40 a anlaştık." diyerek paylaşımda bulundu.
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com