New Jersey'de evin üstüne uçak düştü

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletine bağlı Colonia kentinde bir evin üstüne Cessna tipi uçak düştü. New York kentine 22 mil uzaklıktaki bölgeye düşen uçakta pilot hayatını kaybetti.

New Jersey'de evin üstüne uçak düştü
30 Ekim 2019 - 02:49

Woodbridge polisi, evde kimse olmadığından faciayı önlediğini fakat yangın sonucu evin kullanılama' hale geldiği yanındaki iki evde de hasara neden olduğunu aktardı.
Çevrede oturanlar uçağın büyük bir gürültü ile düştüğünü belirterek "Bir patlama ve yer sarsıntısı meydana geldi. Bunun böyle bir sokakta gerçekleşeceğine inanamıyorum. Patlama ve alevler gökyüzünü aydınlattı. Kaçmaya başladım. Ne yapacağımı düşündüğümü bilmiyorum. Evde biri olsaydı kurtulma şansı olmazdı.” dedi.
Woodbridge Township belediye başkanı John McCormac, yangının kısa sürede kontrol altına alındığını söyledi. Uçağın gövdesinin evin bodrumuna kadar ulaştığını belirtti.
Polis, uçak Virginia'dan havalandığını ve New Jersey'deki Linden havaalanına ineceğini açıklandı.
Güvenlik kamera kayıtlarını yayınlayan komşular Facebook'ta "Bir kamyonun evimize çarptığını ya da sadece bir deprem yaşadığımızı düşünerek panikledik." "Bize çarpmadığı için şu anda inanılmaz derecede şanslı hissediyorum. Pilot ve bundan etkilenen aileler için dua ediyorum." Şeklinde paylaşımda bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum