New Jersey’de Festivale Silahlı Saldırı

New Jersey'de Festivale Silahlı Saldırı

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde her yıl düzenlenen geleneksel bir festivale gelen 2 kişi kalabalığın üstüne ateş açtı. Saldırıda 22 kişi yaralanırken, saldırganlardan biri Polis tarafından öldürüldü. Diğeri ise gözaltına alındı.

18 Haziran 2018 - 07:50 - Güncelleme: 18 Haziran 2018 - 08:23

Olay Pazar günü öğleden sonra Art All Night Trenton 2018 festival alanında meydana geldi.1 g,ün süren festival alanına binlerce kişi katılırken, öğleden sonra silah sesleri duyuldu. Silah sesleri paniğe neden olurken, binlerce kişi festivalin yapıldığı alandaki kapılara yöneldi. İzdiham nedeniyle 22 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. 

Mercer İlçe Savcısı Angelo Onofri, 2 kişi rastgele ateş açtı. En az 22 kişinin yaralandığı festivalde bazıları izdiham sırasında kapılarda sıkışarak yaralandığını belirtti. Şüphelilerden biri olan 33 yaşındaki bir adam bir polis memuru tarafından öldürüldü, diğeri ise tutuklandı.

Art All Night, Haziran ayında düzenlenen yıllık bir etkinlik. 900'den fazla sanatçı çalışmalarını sergilemekte ve katılımın onbinden fazla kişi olduğu belirtiliyor.

Trenton Belediye Başkanı Eric Jackson, "Bu sıradan bir sadlırı değil. Silah kontrolünün yeniden denetlenmesi ve düzenlenmesi gerekiyor. Bu halk sağlığı için çok önemli." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of Country
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of...
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları