New Jersey’de İngilizce Anadil Değil

New Jersey'de İngilizce Anadil Değil

Yeni yayınlanan Sayım verilerine göre, beş yaşın üzerindeki New Jersey sakinlerinin yaklaşık üçte biri evde İngilizce olmayan bir dil konuşuyor . Garden State'te çeşitli demografik yapısının değişken olduğunun bir kanıtı olarak belirtildi. New Jersey, nüfusun çoğunluğu için İngilizce'nin baskın bir dili olmayan 41 kasaba barındırıyor. Union City ve West New York gibi şehirlerde öncelikle İspanyolca konuşanlar hakimken Clifton ve Paterson'da Türkçe konuşanlar çoğunlukta.

17 Aralık 2017 - 20:34

Union City ve West New York gibi şehirlerde öncelikle İspanyolca konuşanlar hakimken, Korece ise Palisades Park'ta ve Englewood Cliffs'de yaşayanların yarısından fazlası tarafından konuşulan dil.

Hudson County'deki üç kasaba hariç hepsi listeye girdi. Buna ek olarak, bu nüfusların evde İngilizce dışında başka bir dil konuşması, İngilizce konuşamıyor ya da hiç bilmediği anlamına gelmiyor.

Aslında, evdeki İngilizce dışındaki konuşmacıların yüzde 60'ından fazlası aslında "çok iyi" İngilizce konuşuyor.

Aşağıda, sakinlerin yarısından fazlasının İngilizce dışında konuşan 41 kasabayı bulun.

Verilerle ilgili bir not: ABD Nüfus Bürosu, 2012'den 2016'ya kadar beş yıllık bir süre boyunca New Jersey'in enstantanesini oluşturmak için anketler yaptı. Küçük nüfuslu bazı kasabalarda büyük hata payı olabilir.

Carla Astudillo NJ


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Facebook Merkezinde Bomba Alarmı
Facebook Merkezinde Bomba Alarmı
Buildings on Facebook campus evacuated over bomb threat
Buildings on Facebook campus evacuated over bomb threat