New Jersey'de Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde akşam saat 8 ve sabah 5 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

New Jersey'de Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi
16 Mart 2020 - 13:40 - Güncelleme: 16 Mart 2020 - 13:49

New Jersey Valisi Phil Murphy sabah yaptığı açıklamada, New Jersey'de koronavirüsün yayılmasını durdurmaya yardımcı olmak için 20.00-05.00 saatleri arasında evlerini terk etmemesi gerektiğini söyledi .
Murphy'nin olağanüstü hal ilanına göre bir emir olmasa da vali, “zorunlu olmayan seyahatten kesinlikle vazgeçin” dedi.
Tedbir, New York State Valisi Andrew Cuomo ve Connecticut Valisi Ned Lamont ile ortak konferans görüşmesi sırasında açıklandı.
Valiler ayrıca üç eyaletteki tüm sinema salonlarının, spor salonlarının ve kumarhanelerin Pazartesi günü saat 20.00'den sonra kapalı olacağını 2. bir duyuruya kadar açılmayacağını belirtti. Yalnızca bar ve restoranlar yalnızca eve servis hizmeti sunabilecek.
3 eyalette 50 veya daha fazla kişiden oluşan halka açık toplantıları yasaklıyor.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Giresunlu
  2 ay önce
  Giresun terbiyecisi Ne kadar Giresunlu varsa senin uzerinde gecsin Abd post bu mesaji bir haftadir burdan kaldirmadigi icin senide icine koyuyorum
 • Giresunlu Terbiyecisi
  2 ay önce
  Ilk once New Jersey'deki Turk kahvelerini kapatin!Amina godugumun Giresunlulari birbirilerinin karilari,kiz,baci hakkinda sabahtan aksama kadar dedikodu yapiyor!En azindan bir sure dedikodu yapamaz gavatlar!