New Jersey'de Türk Doktora Suçlama

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde aile doktoru olarak hizmet veren Vedat Obuz’un ülke dışındayken ofislerinde hastaları tedavi etmiş gibi gösterip sigorta şirketlerini yüklü miktarda dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.

New Jersey'de Türk Doktora Suçlama
30 Mayıs 2019 - 16:23 - Güncelleme: 30 Mayıs 2019 - 18:31

Yetkililer, Delran ve Trenton'da sağlık merkezi bulunan doktor Vedat Obuz'un Amerika ve eyalet dışındayken hastaları tedavi etmiş gibi gösterdiği yönünde iddialar nedeniyle göz altına alındığını 100 bin dolar kefaletle serbest bırakıldığını belirtti.

Bir şikayet üzerine New Jersey'in Newark kentinde gözaltına alınan Obuz'un Temmuz 2014 ve Ekim 2018 tarihleri arasında ülke dışındayken 358,779  dolar tıbbı uygulama ve 57.396 dolar hasta bakımı karşılığında sigorta şirketlerine fatura kestiği iddia edildi.
Telaviv ve İstanbul'da seyahat ettiği sırada yaklaşık 7700 hastaya bakmış gibi gösterip binlerce dolar sigorta şirketlerini dolandırdığı iddia ediliyor. 
10 yıl hapis cezası ile yargılanan Doktor Obuz suçluluğu kanıtlanır, ceza alırsa, 500 bin dolarda para cezası ödemek zorunda kalacak.
Vedat Obuz suçlamalarla ilgili bir açıklama yapmazken, bir yakını kendisinin yurt dışındayken diğer doktorların hizmet verdiğini fakat NPI numarasını değiştirmediğini hata yapıldığını dolandırıcılık yapılmadığını iddia etti.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Doctor SEBIYE COSKUN
  1 yıl önce
  Oncelikle Doctor VEDAT OBUZ tutuk***mamistir..Bu soylenen Haberler Kesinlikle VE kesinlikle ya*** VE yanlis iftiradir. Melek gibi Doctor Vedat OBUZ benim hem meslektasim ,hem cocuklarimin danismani /doctorurumuz oldugu gibi hem de toplumun Turk dunyasinin ve herturlu etnikten o*** insana hizmet veren herkesin sevdigi bir altin gibi bir insandir halkin doctorudur. rn Doctor Vedat Obuz ,parayi maddiyati onde tutmayan ,oncelik vermeyen kul hakkina / haram VE helal kavrami ile hassasiyetle dikkat eden insanliktan nasibini almis bir doctor, bilim adamidir! . Gene tekrar ediyorum paraya onem ve oncelik veren bir doctor olmadigi gibi, ,cogu zamnlar bedava hizmet veren VE cebinden harcayan merhametli vicdanli bir Doctordur..rn Doctor Vedat obuz abimizle gurur duydugumuz gibi keske her doctorun da Doctor VEDAT OBUZ abimizin niteliklerini tasimasini temenni ediyoruz VE sonuna kadar da arkasindayiz .rn DOCTOR VEDAT OBUZ , . American Tabibler birliginin cok degerli bir Uyesidir . American medical association VE bunun gibi american VE uluslar Arasi tip organizasyonlari ayrica birlesmis milletlerden calisma teklifleri almistir. Doctor VEDAT OBUZ, rnparasi olsun Veya Olmasin muayenesine gelen herkesi dinleyip herkese kendi ,cocugu ailesi gibi sempati ile yaklasip hizmet veren gonullu iyilik Melegi cok nadir bulunan VE ,nerden geldigini Unutmayan gurururumuz o*** Turk VE American halkinin doctorudur .rn Ayrica kaybedecek hic birseyi olmayan zavalli aciz insanlar tabiki boyle hep calisarak basarili insanliga faydali kisileri harcamak icin tuzaklari kurmak kolaydir . bu iftayi atanlari kiniyoruz .Allahim bizi hayirsiz o*** herseyden ozellikle iftiracilardan korusun yarabbim..rnLutfen paylasimlarimizi VE haberlermizi yaparken boyle guzel bir insani destekleyici haberler , koruyucu kollayici vebale girmeden haberler yapalim. Cunku hayatta hic birseyin garantisi olmadigi gibi kendimizin de hangi imthihandan gececegini bilemiyoruz.rnrn Sebiye Coskun rn Furkan/Kerim Coskun
 • Sebiye Coskun
  1 yıl önce
  Iddialarin Kesinlikle VE kesinlikle ya*** , yanlis iftiradir. Melek gibi , Doctor Vedat OBUZ benim hem meslektasim hem cocuklarimin danismani /doctorurumuz oldugu gibi hem de toplumun Turk dunyasinin ve herturlu etnikten o*** herkesin sevdigi bir altin gibi bir insandir . Doctor Vedat Obuz ,parayi maddiyati onde tutmayan ,oncelik vermeyen kul hakkina / haram VE helal kavrami ile hassasiyetle dikkat eden insanliktan nasibini almis bir doctor, bir bilim adamidir! . Gene tekrar ediyorum parayi oncelik veren bir doctor olmadigi gibi, ,cogu zamnlar bedava hizmet veren bir insan evladidir . Doctor Vedat obuz abimizle gurur duydugumuz gibi keske her doctorun da Doctor VEDAT OBUZ abimizin niteliklerini tasimasini temenni ediyoruz VE sonuna kadar da arkasindayiz .. rn Ayrica kaybedecek hic birseyi olmayan zavalli aciz insanlar tabiki boyle hep calisarak basarili insaliga faydali kisileri harcamak cok kolaydir onlar icin . Allahim bizi hayirsiz o*** herseyden ozellikle iftiracilardan korusun yarabbim..rn Sebiye Coskun rn Furkan/Kerim Coskun