New Jersey’in En Pahalı Şehirleri

New Jersey'in En Pahalı Şehirleri

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde emlak fiyatları hızla artıyor. Gayrimenkul sitesi Zillow tarafından sağlanan verilere göre, fiyatlar geçen çeyrekte yüzde 1 oranında arttı. Ev fiyatları diğer eyaletlerde durağan seyrederken, New Jersey'deki son 2 yılda %5 ile %25 arasında artış gözlendi.

11 Mart 2018 - 22:10

Rumson, Monmouth: Ortalama ev fiyatları 1.3 milyon dolar, fiyat artışı %3.76. Rumson New Jersey eyaletinde en yüksek emlak bölgesi. Bu bölgede 1 milyon dolarda aşağı ev bulmak oldukça zor.

Montclair, Essex Bölgesi Ortalama ev fiyatları: 635 bin dolar. Fiyat artışı ortalama 3.86. 38.000 nüfuslu bir şehir olan Montclair'de, ev fiyatlarında ilk çeyrekte yıllık% 4'lük bir büyüme gerçekleşti. 

 Lower Creek Township, Salem County Ortalama ev fiyatları 176.500 dolar. Ortalama fiyat artışı %4.20 South Jersey bölgesinde bulunan Salem County'de fiyatlar %4 ile 5 arasında artış gözlendi. 

Fair Haven, Monmouth: 719.000 dolar olan ev fiyatlarında ki artış ortalama %5 oranında.

New Providence, Union County: Bu yıl 610 bin dolar olan ev fiyatları geçen yıla göre %4.87 arttı.

Chatham, Morris County: 9 bin kişilik Chatham kentinde ev fiyatları ortalama 773 bin dolar. Fiyat artışı %4.90

Demarest, Bergen Bölgesinde ev fiyatları yaklaşık 750 bin dolar civarında. Geçen yıldan bugüne %5.60 oranında artık gözlendi. 

Hoboken, Hudson County, Son yıllarda sürekli fiyat artışı yaşanan bu bölgede, barlar ve eğlence mekanları ile canlı bir merkez haline geldi. 2008 yılına kadar emlak fiyatlarının düştüğü bu bölgede geçen yıl %8 oranında fiyat artışı yaşandı.

Haddon Kasabası, Camden County; Ortalama ev fiyatlarının 250 bin dolar olduğu Haddon kasabasında emlak fiyatları %12 arttı.

Carlstadt, Bergen County'de ev fiyatları 400 bin dolardan başlıyor. Geçen yıldan bu yıla fiyatlar %11.87 yükseldi.

Asbury Park, Monmouth County: Asbury Park, ev değeri büyümesiyle üçüncü sırada yer alıyor, ama aynı zamanda listede üçüncü en ucuz şehir, sıcak bir mahalle arayanlar için bir pazarlık yapılırsa indirim yapılacağı düşünülüyor. Bu kentte evler %12.12 artarken, ortalama ev fiyatları 310 bin dolar civarında.

Weehawken, Hudson County: Ortalama 855 bin dolar civarında olan ev fiyatları bu kentte %24 oranında fiyat artışı gözlendi.

Jersey City, Hudson County:  400 bin dolar civarında ki ev fiyatları %25 oranında arttı.

New Jersey'de iş yapan emlakçılar 2 yıldır Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen Türk sayısının 10 bine yaklaştığını belirterek "Dünya'nın bir çok ülkesinden ABD'ye gelen insanlar var ama ucuz bölgelerin Türkler tarafından tercih ediliyor. New Jersey'de son 2 yılda Türk nüfusunda gözle görülür bir artış var." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nihat Hatipoğlu Rektör Oldu
Nihat Hatipoğlu Rektör Oldu
#10yearschallenge ve Başörtüsünü çıkaranlar
#10yearschallenge ve Başörtüsünü çıkaranlar