• Reklam
Reklam

New Mexico'da Polis Cinayeti

Sıradan bir günde, rutin bir kontrol yapıyordu ancak bir suç makinesine denk geldiğinin farkında değildi. Amerikalı polis memurunun başına gelen olay sadece ülkeyi değil dünyayı dehşete düşürdü.

Reklam
New Mexico'da Polis Cinayeti
11 Nisan 2021 - 14:30
  • Reklam
Ülke son haftalarda yaşanan silahlı saldırılarla çalkalanıyor. ABD'de güpegündüz gerçekleşen olay izleyenleri dehşete düşürdü.
Korkunç görüntülerde, 39 yaşındaki suçlu Omar Felix Cueva'nın, aracın arkasında New Mexico polis memuru Darrian Jarrott'a bir el ateş etmeden önce Chevrolet kamyonetinin sürücü tarafından AR-15 tarzı bir tüfekle dışarı çıktığı görülüyor.

28 yaşındaki Jarrott yere düşüyor, bu noktada Cueva ona doğru gelerek birkaç kez daha ateş ediyor. Daha sonra kamyonuna biniyor ve 70 kilometrelik bir polis kovalamacası başlıyor.

Memurun, uyuşturucu anlaşmasına giden Cueva'dan tüfeğini teslim etmesini istemesi, Cueva'nın bu ölümcül eylemini ateşlemiş gibi görünüyor.

Jarrott, 4 Şubat'ta Deming ve Las Cruces arasındaki doğuya giden Interstate 10'da, polisin daha sonra uyuşturucu suçlamaları da dahil olmak üzere 'şiddetli bir suç geçmişi' olduğunu söylediği Cueva'yı durdurdu.

Cueva'nın beyaz kamyonetinin yolcu tarafındaki penceresine doğru yürüdükten sonra, görüntü polis memurunun kibarca şunu söylediğini gösteriyor: 'İyi günler efendim. Benim adım Darrian Jarrott. New Mexico Eyalet Polisindenim. Durmanın nedeni camınızın biraz fazla koyu olması.

Eşi öldüğü sırada hamile olan üç küçük çocuk babası Jarrott, "Evet, kapıyı açsam sorun olur mu? Ya da pencereyi biraz daha fazla açabilirsiniz" diyor.

Yaklaşık üç dakika süren kısa bir konuşmada memur, Cueva'nın sigortası olup olmadığını soruyor, buna 'evet' cevabını alınca suçlunun kontrollerini yapabilmesi için devriye arabasına gelmesini istemeden önce adını teyit ediyor.

Cueva kapısını açıyor ve bu noktada Jarrott tüfeği fark ederek "Üzerinde ateşli silah var, kendi güvenliğim için onu senden alabiilir miyim?" diye soruyor.Memur daha sonra "Hadi aracıma gidelim" diyor, bu noktada Cueva tüfeği tutarak sürücü koltuğundan çıkıyor. Jarrott, kamyonet tarafından görüşü engellenmiş olduğu için bunu göremiyor.

Memur daha sonra "Hadi aracıma gidelim" diyor, bu noktada Cueva tüfeği tutarak sürücü koltuğundan çıkıyor. Jarrott, kamyonet tarafından görüşü engellenmiş olduğu için bunu göremiyor.
Her iki adam da devriye arabasına doğru yavaşça yan yana yürürken, Cueva aniden tüfeği çekiyor ve Jarrott vurulmadan önce "lanet olsun" diye bağırıyor.Suçlu daha sonra onu birkaç kez daha kameraların çekemediği bir yerden vuruyor ve memurun cesedini yolun kenarında bırakarak yavaşça uzaklaşıyor.

Bundan sonra, Cueva'nın New Mexico Eyalet Polisi, Cruces Polis Departmanı, Dona Ana İlçe Şerif Ofisi ve ABD Sınır Devriyesi'nden memurlarla silahlı çatışmaya girdiği 70 kilometrelik bir kovalamaca başlıyor.
Cueva'nın kamyonu, bir devriye arabası tarafından önü kesildikten sonra otoyolda çılgınca geri giderken görülüyor.
Cueva, tabancasını çekerek kamyondan atlıyor ve bir polis memuru kamyonun arkasında yere çömeliyor.
Cueva nihayet kamyonunun kapısının yanında yerde yatar halde görülmeden önce, kendisine düzinelerce el ateş ediliyor.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com