• Reklam

New York'a Gelenler Karantinaya Alınacak

Amerika Birleşik Devletleri'nde Corona Virüs salgınında 2. dalga öncesi New York eyaleti tedbirleri sıklaştırdı. Eyalet Valisi Andrew Cuomo, komşu eyaletlerdeki yükselişin endişe verici olduğunu kabul etti, ancak sürekli olarak New Jersey, Connecticut veya Pennsylvania ile herhangi bir sınır kontrolü yapmaya çalışmayı düşünmediklerini dile getirdi.

Reklam
Reklam
New York'a Gelenler Karantinaya Alınacak
21 Ekim 2020 - 15:20
Reklam

New York, komşu olan üç eyalette artan Corona Virüs vakası nedeniyle bir kısıtlamaya gitmeyecek. Vali Cuomo, Vali Phil Murphy ve Vali Ned Lamont'tan ortak bir basın açıklaması düzenleyerek, eyaletler arasında gereksiz tüm seyahatlerden kaçınılması gerektiğini açıklayarak eyaletler arasında geçişte bir karantina ve kontrol olmayacağını belirtti. 

Valilerin açıklamasında, "Eyaletlerimiz başından beri bu salgınla mücadelede başarılı bir şekilde birlikte çalıştılar ve biz de bunu yapmaya devam edeceğiz. Seyahat danışmanlığı, ticaret, eğitim ve sağlık hizmetleri söz konusu olduğunda birbirimize bağımlı, bağlantılı bir bölge olduğumuz anlayışıyla ilgili eyaletlerimizi güvende tutmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız." dedi.

Bu arada New York'a 43 eyaletten gelen yolcular karantinaya alınacak. 

Arizona ve Maryland eyaletlerinden gelen yolcuların yanısıra, Alaska, Alabama, Arizona, Arkansas, Colorado, Delaware, Florida, Georgia, Guam, Iowa, Idaho, Illinois, Indiana, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maryland, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska için geçerlidir. , Nevada, New Mexico, Kuzey Carolina, Kuzey Dakota, Ohio, Oklahoma, Porto Riko, Rhode Island, Güney Carolina, Güney Dakota, Tennessee, Teksas, Utah, Virginia, Batı Virginia, Wyoming ve Wisconsin eyaletlerinden New York'a gelenler 14 gün süreyle karantina altına alınacak.
 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com