New York Başkonsolosu Yalçın’dan Veda Resepsiyonu

New York Başkonsolosu Yalçın'dan Veda Resepsiyonu

4 yıldır Türkiye'nin New York başkonsolosluğu görevini yürüten Ertan Yalçın'ın görev süresi sona erdi. Önümüzdeki günlerde New York'tan ayrılacak olan Başkonsolos Yalçın bir veda mesajı yayınladı. New York Başkonsolosluğuna Ertan Yalçın'ın yerine Alper Aktaş atandı.

10 Ekim 2018 - 07:28

Resepsiyona New York'ta yaşayan Türkler ve yabancı misyon temsilcileri katıldı. Resepsiyonda davetlilerle tek tek vedalaşan başkonsolos Yalçın, veda konuşmasında "1 Eylül 2014 tarihinden bu yana gururla sürdürdüğüm New York Başkonsolosluğu görevinden, 1 Ekim 2018 tarihi itibarıyla ayrılmış bulunuyorum.

Görev sürem boyunca çalışma arkadaşlarımla birlikte sizlere etkin ve verimli hizmet sunmaya çaba gösterdik. ABD’de ülkemizi ve Türk-Amerikan toplumunu ilgilendiren görevlerimizi layıkıyla yerine getirmeye çalıştık.

Bu süreçte başta Türk-Amerikan ilişkilerinde yaşanan gelişmeler olmak üzere, karşılaştığımız kimi zorluklar karşısında, Türk-Amerikan toplumunun değerli mensuplarının ortak değerlerimiz temelinde birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğini gözlemlemiş olmaktan memnuniyet duymaktayım. Bu çerçevede, vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız tarafından gösterilen duyarlılık ile Başkonsolosluğumuza her daim sağlanan destek ve duyulan güven için teşekkür ediyorum.

Başkonsolosluğumuz ile toplumumuzun tüm kesimlerinin, hiçbir ayrım gözetmeden kucaklaşmasını sağlamak ve diyaloğumuzu güçlendirmek, görevim süresince ulaşmaya çalıştığım ana hedefler arasında yer aldı. Başkonsolosluğumuz hizmetlerinin herkese en iyi ve en hızlı şekilde verilmesi hususunda gösterdiğim hassasiyet ışığında mesai mefhumu gözetmeden her tür gayreti gösteren çalışma arkadaşlarıma teşekkürü borç biliyorum.

Dört yıllık görev sürem içinde vatandaşlarımızın ülkemizde yapılan üçü seçim, biri referandum için olmak üzere, dört kez Başkonsolosluğumuzda oy kullanmalarını teminen gerekli organizasyonları başarıyla gerçekleştirdik. Başkonsolosluğumuzda oy verme işleminin huzur ve barış içinde geçmesinin ötesinde, bu işlemin bir demokrasi şölenine dönüşmesine katkı sağlayan vatandaşlarımızın yanı sıra sandıklarda görev alan tüm devlet gorevlilerine ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Görev sürem içerisinde, 1977 yılında satın alınan 12 katlı Türkevi binasının yıkımı tamamlanarak, ülkemizin artan itibarıyla uyumlu çok amaçlı “Yeni Türkevi” binasının temeli 18 Eylül 2017 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrif ettikleri bir törenle atılmış ve yeni Türkevi binasının inşaatına başlanmıştır. 2021 yılında tamamlandığında 32 katlı yeni Türkevi binası, New York’taki temsilciliklerimizin faaliyetlerini daha etkin ve verimli bir şekilde sürdürmesine yardımcı olacak, vatandaşlarımıza sunulan hizmetin kalitesini artıracak, ülkemizin tanıtımına ve itibarına katkıda bulunacak, siz vatandaşlarımız için bir gurur kaynağı olacaktır.

Mesleki anlamda çok önemli tecrübeler edindiğim dört yıllık görevim boyunca siz vatandaşlarımızla ilgili çok güzel hatıralar biriktirdim, değerli dostlar edindim. Dört yıl boyunca ülkemizin New York’taki temsilcisi olarak beni ve ailemi her zaman sevgiyle karşılayıp kucaklayan Türk Amerikan toplumunun değerli üyelerinin gönlümüzde her zaman ayrı bir yeri olacaktır.

Bu vesileyle hepinizi şahsım ve ailem adına saygı ve sevgiyle selamlıyor, birlik, beraberlik, esenlik dileklerimi sunuyorum." dedi.

2018/10/2018-10-10-07-35-25.jpg
2018/10/2018-10-10-07-35-28.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Police, neighbors free deer from soccer net twice
Police, neighbors free deer from soccer net twice
Indictment charges partners of former national security adviser Michael Flynn
Indictment charges partners of former national security adviser...