• Reklam

New York Maratonuna Türk Bayrağı ile Katıldılar

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde bu yıl 49. düzenlenen New York Maratonuna bölgede yaşayan Türkler bayrakları ile katıldı. Asker selamı vererek Mehmetçik'e selam gönderdi.

Reklam
New York Maratonuna Türk Bayrağı ile Katıldılar
04 Kasım 2019 - 22:46 - Güncelleme: 05 Kasım 2019 - 22:09
  • Reklam

Bu sene 49. düzenlenen New York Maratonu'na 50 eyalet ve 125 ülkeden 50 binden fazla kişi katıldı.

Staten İsland Verrazzano Köprüsü'nden kadınların saat 09.10, erkeklerin de saat 09.40'ta başladığı yarış, sembolik olarak New York’un 5 bölgesini de geçerek Manhattan Central Park bitiş çizgisinde bitti.

Yarışmada birinci gelen kadın ve erkeğe 100 bin dolar, ikinci gelenlere 60 bin dolar, üçüncü gelenlere de 40 bin dolar para ödülü verilirken. 42 kilometrelik mesafeyi tamamlayarak bitiş çizgisini geçen her koşucuya da günün anısına madalya takıldı.

3 yıldır maratona katılan Kenya'dan Geoffrey Kamworor,  2. kez birinci gelirken, Queens Mimar Sinan Camii İmam Hatibi Muhammed Sönmez Bayraktar ve arkadaşları maratona katılarak Türk askerlerine asker selamı gönderdi. Maratona 6 aydır hazırlandıklarını belirten Bayraktar "Burak Firik, Dogan Kimilli, Nurcan Özsoy , Senol Küçükyilmaz ile birlikte 6 aydır hazırlanıyorduk. Maratonda Türk bayrağını görenlerin pozitif yönde destek verdiler. Gelecek yıl daha kalabalık ve büyük bayrakla katılmayı planlıyoruz." dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com