• Reklam
Reklam

New York plajları bu yaz aynı olmayacak

Belediye Başkanı Bill de Blasio Cuma günü yaptığı açıklamada, şehrin 14 kilometrelik halk plajlarını açmanın bu yıl geçtiğimiz yıllarda yapıldığı gibi geleneksel Anma Günü hafta sonu yüzmeye etkinliği ile açılamayacağını ifade etti. Blasio'nun bu duyurusunun yapıldığı gün New York Valisi Gov. Andrew M. Cuomo, tam tersi bir açıklama yaptı.

Reklam
New York plajları bu yaz aynı olmayacak
Editör: Aylin Pektaş
16 Mayıs 2020 - 14:00
  • Reklam

Plajların, tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sebebi ile yetkililerin kullanılabileceklerinden emin olana kadar kapalı kalacaklarını ifade eden belediye başkanı  “Plajların korona virüsü yayma konusunda  ciddi bir riskler taşıdığını” söyledi.

Blasio'nun bu duyurusunun yapıldığı  gün New York Valisi  Gov. Andrew M. Cuomo, tam tersi bir açıklama ile “New York'ta devlet tarafından işletilen tüm plajların Anma Günü hafta sonu etkinlikleri boyunca yüzmeye açık olacağını ve ancak  sosyal mesafeyi sağlamak için bazı kısıtlamaların mevcut olduğunu söyledi

Vali, kararını New Jersey, Connecticut ve Delaware'deki meslektaşları ile birlikte benzer duyurular sunan kararıyla verdi. 

Cuomo,” yerel yönetimlerin plaj açma konusunda kendi kararlarını verebileceklerini  ve bu karara, plajları bölgenin en kalabalıklarından biri olan New York şehri de dahildir” diye ifade etti

Bir diğer endişe yaratan konu ise , plajlara çoğunlukla otobüs ve metro gibi toplu taşıma araçları ile  gidilebilir olması. İnsanlar toplu taşıma ile plajlara akın ederlerse, kendilerini virüsün yayılma riskinin arttığı kalabalık, dar alanlara dahil etmiş olacaklar.

Vali bu konularda da gerekli önlemlerin alınmasını yerel yönetimlere hatırlattı.

Belediye Başkanı Blasio’nun  sözcüsü Jane Meyer , şehir yetkililerinin “güvenliyse bu yaz plajları açabilmemiz için planlar hazırladıklarını” söyledi.

Meyer, “Valinin ortaya koyduğu yönergeleri gözden geçiriyoruz ve tüm kararları New Yorkluların güvenliğine dayanarak vereceğiz” dedi.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com