New York Polisi Camilerdeki Güvenliği Arttırıyor

New York Polisi Camilerdeki Güvenliği Arttırıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York ve New Jersey eyaletlerinde, Ramazan ayı dolayısıyla cami ve diğer ibadethanelere yönelik güvenlik tedbirlerini arttırıyor.

02 Mayıs 2019 - 13:36

New York Valisi Andrew Cuomo, Ramazanın başlaması nedeniyle New York eyalet polisinden ibadethanelere yönelik güvenliğin artırılması talimatını verdiğini aktardı.

Cuomo, “Yurt içinde ve dışında son zamanlarda ibadethanelere yönelik şiddet olayları nedeniyle, eyalet polisini bu hafta sonu etraftaki ibadethanelerde güvenliği artırması için yönlendiriyorum” diye konuştu.

Sri Lanka’daki Kilise ve en son Kaliforniya'daki sinagog saldırılarından sonra bu kararı verdiğini belirten Cuomo, "New Yorkluların güvenliğini ve emniyetini sağlamak ve dini ifade hakkını savunmak için gerekli tüm önlemleri alacağız." dedi.

New Jersey eyaleti Bergen bölgesinde de ramazan ile birlikte camilerdeki güvenliği artırılacağı belirtildi. 

Bergen Polis Şefi Anthony Cureton, medyaya, ramazan ayı boyunca daha proaktif olacaklarını belirterek, "Biz sadece insanların sokakta değil, ibadethanelerde de güvende olmasını istiyoruz. Dini kurumlar civarındaki devriyeleri arttırdık. diye açıklama yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Man says police 'humiliated' after false alarm
Man says police 'humiliated' after false alarm
Colts QB Luck announces surprise retirement
Colts QB Luck announces surprise retirement