• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

New York'ta Bazı Sokaklar Kapatılıyor

Amerika Birleşik Devletleri'ninde coronavirüs tedbirleri kapsamında New York Valisi Andrew Cuomo, New York'ta salgın hızında yavaşlama görüldüğünü, ancak buna rağmen yayalara daha fazla alan açmak için bazı sokakları araç trafiğine kapatacaklarını duyurdu.

Reklam
Reklam
New York'ta Bazı Sokaklar Kapatılıyor
26 Mart 2020 - 11:47
Reklam

New York Valisi Andrew Cuomo, New York'ta salgın hızında yavaşlama görüldüğünü, ancak buna rağmen yayalara daha fazla alan açmak için bazı sokakları araç trafiğine kapatacaklarını duyurdu.

New York Valisi Andrew Cuomo, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele için alınan önlemlerin işe yaradığını ve ilave pilot önlem olarak kentte bazı sokakların araç trafiğine kapatılacağını söyledi.

Cuomo, düzenlediği basın toplantısında, New York'taki koronavirüs vakalarında gelinen durum ve yeni önlemler hakkında bilgi verdi.

Virüse yakalananların sayısının hastaneye yatış oranının pazar gününe ait verilere göre her iki günde bir, iki katına çıktığını belirten Cuomo, ancak dünkü verilerin bu oranın her 4.7 günde iki kat arttığı şeklinde düşüş gösterdiğini kaydetti.

Cuomo, New York’ta salgının başlangıç yeri olan Westchester bölgesinde yavaşladığına dikkat çekerek, "Artış oranını önemli ölçüde yavaşlattık. Bu gerçek olamayacak kadar güzel bir haber" diye konuştu.

New Yorklulardan sosyal mesafeyi koruma önlemlerine devam etmelerini isteyen Cuomo, kaldırımlardaki yayalara daha fazla alan açmak için bazı sokakları sınırlı şekilde trafiğe kapatma uygulamasına geçeceklerini belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam