• Reklam

New York'ta Cafelere Kulübeli Masalar

Amerika Birleşik Devletleri'nde cafe ve restorantlar corona virüs tedbirleri çerçevesinde farklı tarzda yeniden dizayn ediliyor. Kafe ve Restorantlar kış hazırlığında masalara kulübe yapıyor.

Reklam
Reklam
New York'ta Cafelere Kulübeli Masalar
23 Ekim 2020 - 01:01 - Güncelleme: 23 Ekim 2020 - 01:25
Reklam

Melih Gögebakan & Esinay Özyurtdaş'ın haberi

Restaurantların içinde de artık yemek yemeye izin verilse de hala pandemi bitmiş değil. En güzel alternatif ise, hafta sonları belli başlı sokak ve caddelerin kapanması oldu. Cuma akşamından başlayan uygulama ile restaurantların içinde yer alan masa ve sandalyeler kapanan yollara geniş aralıklarla yerleştirilmeye başlandı. 

Havaların hala sıcak olmasıyla kışın bile bahçelere revaç olacağa benziyor. İlerleyen günlerde tekrar kısıtlamaların getirileceği söylenilse de seçim öncesinde pandemi için alınacaklar kararlar şimdilik beklemede. 

Bu nedenle kafe ve restorantlar dükkan önlerine koydukları masalara bir camekanlı kulübe yaparak kış aylarına hazırlamış oluyor. Restorant sahipleri Pandemide 2. dalga başlamadan önlem almak istediklerini belirterek "Zaten insanlar zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmıyor. Eskisi gibi müşteriler gelmiyor. Bizde farklı alternatiflerle müşterinin sağlığına önem veriyoruz. Kulübeli masaların sayıları New York'ta hızla artıyor. Naylon çadır yapanlarda var." diye konuştu.
Bölgede bulunan Türk restorantlarıda masalara kulübe eklendi. Bazı kulübeler çiçeklerle kamufule edilirken, bazılarında ise şık dekoratif malzemeler kullanıldı. 

 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com