• Reklam
Reklam

New York'ta Çocukların Eğlenceli Ablası

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentine 8 yıl önce yerleşen Nejat Uygur’un torunu Desen Uygur, çocuklara dersleri dramalarla anlatıyor. Tiyatro tekniğini kullanan Desen, New Yorklu çocuklarla eğlenerek ders anlatıyor. 

Reklam
06 Haziran 2021 - 20:07 - Güncelleme: 06 Haziran 2021 - 22:21
  • Reklam
37 yaşındaki Desen Uygur, usta tiyatrocu Nejat Uygur’un oğlu olan Kemal Uygur’un kızı.  
'Uygurlar'ın Amerika temsilcisi' olan Desen, 8 yıldır New York'ta yaşıyor.  Müjdat Gezen Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü birincilikle bitiren Desen Uygur, sonra Şahika Tekand Studio Oyuncuları'nda iki yıl eğitim almış. Amcaları Süheyl- Behzat Uygur'un yanı sıra, Ali Poyrazoğlu, Hadi Çaman, Metin Zakoğlu gibi isimlerle çalışmış.  Desen, New York'ta Rus tiyatroculardan, Stanislavski metodu üzerine eğitimler alıp kendisini geliştirmiş ve pek çok oyunda ciddi roller üstlenmiş.
Gabriel Garcia Marquez'in 'Yüzyıllık Yalnızlık' adlı romanından uyarlanan oyunda başrol oynayan Desen, son zamanlarda çocuklara Tiyatro tekniklerini kullanarak derslerini daha iyi anlamasına yardımcı oluyor. 
Desen Uygur, Amerika’daki yaşamını, oyuncusu olduğu The Russian Art and Studio'yu ve dedesi Nejat Uygur ile anılarını ABDPost.com’a anlattı. 
Türkiye’de de bir çok Anaokulunda öğretmenlik yaptığını dile getiren Uygur, “Türkiye’de ve burada edindiğim tecrübelerimi New York’ta çocuklara aktarıyorum. Amacım tiyatro ve drama eğitimi ile çocuklara atölyeler oluşturuyorum. Böylece çocuklar derslerini daha iyi anlıyor. Çünkü o dersi yaşıyor.” diye konuştu.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com