• Reklam

New York'ta Dolandırılan Türk Mühendis

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde yaşarken, internetten kedi almak için tanıştığı kadın tarafından açlığa mahkum edilen ve dolandırılan Yüksek Mühendis Bertan Veziroğlu yeniden hayata tutundu. Veziroğlu'nun tüm banka hesapları dolandırıcılar tarafından boşaltıldı. Veziroğlu en büyük desteği Paterson Emniyet Müdürü İbrahim Baycora ve New Jersey'de yaşayan Tıp Doktoru Sebiye Coşkun'dan gördü.

Reklam
New York'ta Dolandırılan Türk Mühendis
03 Aralık 2020 - 23:10 - Güncelleme: 04 Aralık 2020 - 05:45
Reklam
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri'nin NewYork eyaletinde yaşarken, internetten kedi almak için tanıştığı kadın tarafından, açlığa mahkum edilen ve dolandırılan Yüksek Mühendis Bertan Veziroğlu; kızı Nazlı Veziroğlu ve Amerika'da ilk Türk kökenli Paterson Emniyet Müdürü gururumuz İbrahim Baycora ve  Tıp Doktoru Sebiye Coşkun'un yardımları ile yeniden hayata tutundu. 
Kızı Nazlı Veziroğlu, görüştüğü babasından haber alamayınca, konsolosluk vasıtasıyla, babasına telefonla ulaştı. Ayağındaki kırık ile ekim sonu, ilk uçakla NewYork'a, uçtu.
​​​
Fakat, karşılaştığı manzara, şok ediciydi. Aç ve susuz bırakılmasının yanısıra, tüm banka hesapları,dolandırıcılar tarafından boşaltılmış, 911 ve 311 acil hatlara ve hiçkimseye ulaşamasın diye ev telefonunun kablolarının yerleri  değiştirilmişti.

Paterson, NewJersey Emniyet Müdürü gururumuz Ibrahim Baycora ve Tıp Doktoru  Sebiye Coskun'un, olağanüstü gayretleri ile, sağlığına kavuşan Bertan amca ‘Bunlar,benim meleklerim',diye ifade etti. Dolandırıcı kadın tarafından, tüm banka hesapları boşaltılan Bertan amca, Türkiye'ye döndü. Bertan amca'nın, üç aylık masraflarını, Paterson'un gururu Türk asıllı Emniyet Müdürü İbrahim Baycora ve Dr. Sebiye Coskun üstlendi.

Bertan Veziroğlu'na, kedi vereceğim diye  yaklaşan ve evine girdikten sonra, hiç çıkmayan profesyonel dolandırıcı kadın, Veziroğlu'nu, aç ve  susuz bıraktı. Dışarı ile iletişimini kesti! Kızı ile Dr. Sebiye Coşkun, birlikte Babayı bulduklarında, bir  deri bir kemik kalan Bertan amca, Türkiye'ye döndü. Amerika'da, yıllarca çalışıp biriktirdiği paralarını,  bankalardan boşaltan dolandırıcı kadının,Bertan amca ceza almasını beklerken, Dr.Sebiye Coşkun ve İbrahim Baycora, amcanın, 3 aylık masraflarını üstlendi.

Başarılı ve mert karakterli Bayçora ve yine  başarılı ve merhametli yardımsever Dr.Sebiye Coşkun’un, dikkatli ve titiz çalışmaları, görüşmeleri ve  çabaları sayesinde, Bertan amca, kurtuldu. 

Türk-Amerikan toplumunda, İbrahim Baycora ve Dr.Sebiye Coskun gibi yardımseverlere şukranlarımızı  sunuyoruz. Dr.Coşkun, hergün internetten görüntülü arayarak, Bertan amca ve kızı Nazlı Veziroglu ile  görüşerek moral vermekte. Amerika'da yaşayan Türkler arasında, birlik beraberlik dayanışma  ruhunun asil bir örneğine şahit olduk.

HABERİN DETAYLARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
 

 • Reklam

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • David karabcak
  1 ay önce
  Paterson NJ. Chief of Police, Ibrahim Baycora, the first Turkish originator, is a very intelligent, polite, experienced and great leader. Mr. Ibrahim Baycora is our humanitarian leader against racism, helping the local ethnicities as Turks are our pride. Although he's new to his assignment, Paterson is also running low on drugs and weapons, and he's on the way to finish. It is very proud and peaceful to see the unity and solidarity of two experts, Mr.Baycora and Dr. Sebiye Coskun. Mr.Baycora and Dr. Coskun, As i am a Turk-American who knows , they are both friends of God who voluntarily serve Turks and other local ethnicities People with problems in America. We should protect and support each other in America since we are minority like Turks. Chief Mr.Baycora and Dr. Coskun who are great examples to Turkish-American Community in USA. We hope to see the number of helpful people who don't just work in their pocket like Dr. Coskun& Chief Mr. Baycora who works for society
 • Nurettin / Esra DEMİR (Isparta-Türkiye)
  1 ay önce
  Sebiye Hanım, gerçekten melek gibi bir insan, tuttuğunu koparan cesaretli bir insan. Bizim şöyle bir tecrübemiz oldu. Allah razı olsun. 2011 senesinde New York’taki JFK hava a***ına geldik. Göçmenlerle ilgilen polis bizim pasoporta baktı sorular sordu anlamadık dil bilmiyorduk polis bize öfkeli öfkeli bir şeyler söylüyordu. Sebiye Hanım da Tam arkamızda sıradaymış. Sebiye Hanım bizi tanımadığı halde hemen müdahale etti polis ile konustu ve poliste bize hiç bir zorluk vermeden 1 sene vize verdi. Sonra valizleri alacağımız bölüme geçtik. Bu defada valizimiz gümrük kontrol polisinin köpeklerine takıldı. Köpekler bizim valizin başından ayrılmıyor ve havlıyordu. Polise tekrardan bize sorular sormaya başladı. Anlamadık tabi ki ve çok korktuk. Orada bir sürü Türk vardı. Çoğu bize bakıyordu. ve birisi de gelip yardımcı olmayı bırakın sırtlarını döndüler. Sebiye Hanım gene bize hızır gibi yetişti. Gülümseyerek bir köpeğe, valizlere, bize bize şöyle bir baktı. Polisle konuştu. Polis köpekleri valize yerleştirdiğim kaşar peynirin kokusunu almış. Polis mis gibi peynirleri çöpe atacaktı. Allah razı olsun polisi ikna etti ve peynirleri kurtardık. Başımızdaki zorluklar yine bitmedi bu defa da bizi karşılayacak o***lar ortalıkta yoktu. Telefona çıkmadılar. Yapayalnız iki yaşlıyız ve akşam geç saat yabancı bir memleket. Bizi havaa***ının yakınında güzel bir otele yerleştirdi, otel paramızı da kendi cebinden ödedi. Sonra bizi karşılayacak o*** aile ile iletişime geçti ve gelip aldılar bizi. Aradan yıllar geçti bizim dost bildiğimiz arkadaşların bizi gönüllü değil de Sebiye Hanımın verdiği korku üzerine bizi otelden gelip aldıklarını öğrendik.. Ailesi cok iyi yetiştirmiş Sebiye Hanımı. Zaten o kadar cana yakın ki ilk tanışmamız da bile sanki uzun senelerdir tanışıyormuşuz gibi yakın hissettik. Abdpost’tan da Allah razı olsun. Yıllar evvel Newyork JFK havaa***ında ilk ve son kez gördüğümüz ve bize kendi anası babası gibi sahip çıkan meleğimizden haber almak çok güzel....
 • Karabucakli M/Main
  1 ay önce
  Oh my Sebiye! Sebiye is a very naïve, pure, kind person who generous and is very well trained. She is a very humble Turkmen girl who serves Turks and American voluntarily in America .Sebiye is generally a patient, talkative and always smiling face, full of life. We know Sebiye from Mersin from her family, she is the daughter of a very well-known and wealthy family. Sebiye's whole family is very nice, coming from good family background but Sebiye is an even better person. It is a luck to know Sebiye and Sebiye is always energetic. it was our greatest hope for my son to enter the Faculty of Medicine and I hope my son will graduate from the faculty of medicine in two years. Even if we do not see you, very happy to get good news. I hope both worlds will be heaven for her. Thank you very much to Mr. Ibrahim Baycora for being a friend of Sebiye.
 • Medine karabucakli/ Main.
  1 ay önce
  Aman benim yoruk Sebiyem ! Sebiye cok temiz , saf, paylasmayi seven ve kendini cok iyi yetistirmis kibar bir insandir. Butun insanlara hizmet ettigi gibi Turklere de Amerikad a gonullu hizmet veren cok mutavazi bir turkmen kizidir. Sebiye genelde sabirli, konuskan ve hep guler yuzlu , Hayat dolu birsidir. Biz sebiye yi Mersin den ailesinden taniriz cok zengin taninan bir ailenin kizidir. Sebiye nin butun ailesi cok iyi ama sebiye daha da bir iyi sen sakrak kisidir. Sebiye yi tanimak bir sanstir ve her zaman energetictir .Allah Razi olsun oglumun Tip fakultesine girmesinde en buyuk umidimiz oldu ve oglum 2 sene sonra tip fakultesini bitirecek insallah yuce yabbim bu kizcagiza guc ve kuvvet verir sirti yere gelmez. Seni gormesek te guzel haberlerini aliyoruz Sebiyem. iki dunyan da cennet olur insallahI Ibrahim Baycora Bey'e da cok tesekkur ederiz Sebiye'nin arkadasi oldugu icin.
 • MIKAIL ERBILEN NEW YORK.
  1 ay önce
  Bertan Vezir Oglu ve Kizi Nazli hanima cok gecmis olsun. Insallah Police Muduru Ibrahim Baycora ve Dr.Sebiye coskun a Allah daha cok guc ve kuvvet versin. Ikisinden de Allah Razi olsun. boyle Turkler arasinda dayanisma ve destek isbirligi gormek ne kadar guzel ve sevindirici haber. Keske herkes onlar gibi yardimsever ve duyarli olsa.
 • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com