New York’ta Domuz Etine Helal Damgası Vurdular

New York'ta Domuz Etine Helal Damgası Vurdular

Müslümanlarca haram olan Domuz Eti Amerika Birleşik Devletleri'nde helal damgasıyla satılması tepkilere neden oldu. Amerikalı Müslümanlar satılan ürünlere helal sertifikasının nasıl eklendiğini sorgulamaya başladı.

01 Şubat 2019 - 21:26

Amerika Birleşik Devletleri'nde Helal Food restorantlar hızla artıyor. Bunu abartan bazı restorant marketler ise domuz etine helal logosu vurunca tepkilere neden oldu.

Helal etiketi ile satılan Domuz etine tepki gösteren Türk İşkadını Nevin Bakır, "Dogru ise gereken tepki verilmeli. Hepimiz helal diye onlardan et ve tavuk urunlerini satin aliyoruz. Bir market zincirinde satıldığı söyleniyor." dedi.

Amerika'da ki Müslümanlar bu olay sonrasında helal etiketi verilmesini sorgulamaya başladı. Belki parayı veren helal etiketi veriliyor. Belkide hiç bir denetimden geçmeden isteyen istediği gibi helal etiketi vurabiliyor.

Son zamanlarda Helal Food restorantlarında denetlenmediğini iddia eden Amerikalı Müslümanlar, "Bize helal diyerek ne yedirdikleri belli değil. Amerika'da Yahudilere satılan yiyecekler bile sıkı denetimden geçiyor. Müslümanlara ne yedirdikleri belli değil." diyerek tepkilerini aktardı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • A.seckin
    7 ay önce
    Bu da acik bir sekilde gosyeriyorki denetimlerle beraber helal urun sadece damgayla alakali gibi.Kimbilir helal diye sati*** hangi urunlerde helal sartlarina onem verilmiyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trump denies knowing identity of whistleblower
Trump denies knowing identity of whistleblower
23 states sue Trump over Calif. auto emission rule
23 states sue Trump over Calif. auto emission rule