• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

New York'ta Islamberg'e Saldırı Hazırlığında Yakalandı

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletine bağlı Islamberg kentinde Müslümanlara saldırı hazırlığında 3 kişi yakalandı. Yakalananların evlerinde patlayıcı ele geçirildi.

Reklam
Reklam
New York'ta Islamberg'e Saldırı Hazırlığında Yakalandı
01 Temmuz 2019 - 07:12
Reklam

Biri 16 yaşında 3 genç geçtiğimiz Ocak ayında Islamberg yakınlarındaki Rochester County'de tutuklanmıştı. 

Polis, sanıkların 23 tüfek, av tüfeği ve üç el yapımı patlayıcı bulduklarını ve Müslümanlara yönelik bir saldırı planladıklarını aktardı. 20 yaşındaki Brian Colaneri ve 19 yaşındaki Andrew Crysel de "terörle ilgili komplo" suçunu reddetti. Her biri dört ila 12 yıl hapis cezasıyla yargılanıyor. 

Bölge savcısı yardımcısı Matthew Schwartz, "Colaneri ve Crysel, her ikisi de saldırı planını itiraf etti, ikisi de İslamberg’deki İslam toplumu üyelerini öldürmeyi kabul etti. 16 yaşındaki genç ise internetten öğrendiği patlayıcı yapımını arkadaşlarıyla birlikte hazırladığını itiraf etti." dedi.

Vetromile ve Colaneri'nin avukatları, savcılıkla anlaşmalarının müvekkillerine karşı hiçbir federal suçlama yapılmamasına bağlı olduğunu söyledi.

16 yaşındaki gencin davası diğer gençlerden ayrı olarak gençlik mahkemesinde görülüyor. 

Islamberg, yaklaşık 200 kişinin yaşadığı kırsal bir bölge. Gençlerin sık kullandığı ırkçı bir sosyal medya hesabında bölgede Müslüman gençlerin terörist olarak yetiştirildiği bu nedenle durdurulması gerektiği propagandası yapılıyor. Bu sosyal medya sitesinin 20 binden fazla takipçisi bulunuyor. 

2017'de, yine bu sosyal medya sayfasından etkilenen bir kişi İslamberg'in camisini yakma girişiminde bulunmuş ve Polis tarafından yakalanmıştı. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com