• Reklam

New York'ta Okullar Açılıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde 19 Kasım'da kapanan okulların kademeli olarak açılacağı belirtildi. New York Belediye Başkanı Bill De Blasio okullarla ilgili detaylı bir açıklama yaptı.

Reklam
New York'ta Okullar Açılıyor
29 Kasım 2020 - 21:08
  • Reklam
De Blasio bugün yaptığı açıklamada, ilk okul binalarının 7 Aralık'ta yeniden açılacağını söyledi. Detayları açıklayan Eğitim yetkilileri 3-K, Pre-K ve K-5 öğrencilerinden başlayarak aşamalı olarak yeniden açmayı planlıyor. Tüm sınıf seviyelerinden 75. bölge öğrencileri, 10 Aralık'ta sınıfa dönme fırsatına sahip olacak.

Belediye başkanı, mümkün olan her yerde yüz yüze öğrenmeye geri dönen okul binalarının haftada beş gün sınıf eğitimine geçeceğini söyledi. Okullar yeniden açıldığında, öğrenciler ve öğretim üyeleri için haftalık koronavirüs testleri uygulanacak.
New York City'deki okul binaları, şehrin yüzde 3'lük artan pozitiflik oranı nedeniyle 19 Kasım'dan beri yüz yüze öğrenmeye kapatılmıştı.


Belediye başkanı, devlet okullarına kayıtlı 190.000 öğrencinin 7 Aralık haftasında geri dönmeye hak kazanacağını tahmin ediyor. Geri dönen öğrencilerin bir veli onay formu olması gerektiğini söyledi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com