New York’ta THY’ye Türbülans Davası

New York'ta THY'ye Türbülans Davası

İstanbul-New York seferini yaparken türbülansa giren THY uçağında yaralananlar arasında bulunan bir yolcu, THY'ye dava açtı.

14 Mart 2019 - 07:04

İstanbul-New York seferini yapan Türk Hava Yolları’nın TK-01 sefer sayılı uçağının geçen Cumartesi günü JFK Havalimanına inişine yaklaşık 45 dakika kala türbülansa girmesi sonucu 30 kişi yaralanmıştı.

Hastaneye kaldırılan yaralıların arasında olan Sead Nikaj, dün New York Doğu Bölgesi Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda THY aleyhine tazminat davası açtı.

Nikaj, avukatları aracılığıyla mahkemeye verdiği dava dilekçesinde, THY’nin daha önce Amerikan Ulusal Ulusal Havacılık Merkezi'nin pilotlara uçuşun yapıldığı gece New England bölgesinde şiddetli türbülans olacağı yönünde uyarısına rağmen uçuşlarını sürdürdüğünü iddia etti.

Dava dilekçesinde, THY’nin Boeing 777 tipi uçağının türbülansa girmesi yüzünden ciddi şekilde yaralandığını belirten Nikaj, yaralanmasından ötürü ekonomik olarak da zarar gördüğünü belirterek, maddi kayıplarının giderilmesi talebinde bulundu.

Amerika’nın Sesi’nden Can Kamiloğlu’nun haberine göre; aniden yaşanan türbülans nedeniyle kabin ekibi ve yolcuların yaralandığını belirten Nikaj, “Yaşadığımız türbülans öncesinde uçuş ekibi herhangi bir uyarıda bulunmadı” dedi.

Avukat Bohrer & Lukeman hukuk şirketi tarafından temsil edilen Nikaj, THY’den alacağı tazminatın belirlenmesi için yapılacak duruşmalarda sekiz kişiden oluşan bir jüri heyeti talep etti.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Elif
  2 ay önce
  Adam durumdan fayda***maya çalışmış. Menşeini merak ettim doğrusu.
 • Mustafa bereket
  2 ay önce
  Ben Türkiye de yaşadım daha kötüsünü uçak Ankara ya indi Adana yerine 3 defa inişe israr etti inemedi uçakta olay çıktı Ankara\'dan 2 saat sonra Adana\'ya yarı yolcuyla uçtuk ne haber oldu nede olay yanlız yeni pilot uçağa binerken benim cesur yolcularım dedi ne kadar büyük tehlike atlattığımızı ozaman anladım.newyork uçuş pilotları THY en iyi pilotları bu böyle bilinsin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmamoğlu CNN'i Denetime Çağırdı
İmamoğlu CNN'i Denetime Çağırdı
THY'den Amerika'da İftar
THY'den Amerika'da İftar