New York’un Şevkiye Teyzesinden Bakana Mektup

New York'un Şevkiye Teyzesinden Bakana Mektup

Uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde oturan Moda tasarımcısı Şevkiye Sun, 18 Mayıs Türk Günü Dolayısıyla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na açık mektup yazdı.

08 Mayıs 2019 - 09:45

New York'un Şevkiye Teyzesi olarak tanınan Şevkiye Sun Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Baş Danışmanı olarak "Hariciye Bakanı Sayın Mevlut Çavuşoğlu'na, arızamızdır" başlıklı mektupta "Washington'a resmi görüşmelere geldiğiniz haberini okuduk,

ancak New York'a, geleceğinizi bilemediğimizden facebook'la zat ialilerinize arzuhalimizi göndermeyi düşünmüş bulunuyoruz.

Bizler Türk toplumu olarak vatan ve milletimize sevgi ve saygımız sebebiyle Bakanlığınızdan, New York'a görevli gelen tüm hariyecilerimizin büyük ve en küçük kıdemlisine kadar saygı ve sevgi hisleriyle dolu olduğumuzu ve bu seneye kadar gelen tüm görevlilerimizle güzel münasebetler geliştirdiğimizi ifade etmek istiyoruz." dedi.

Şevkiye Teyze mektubuna  şöyle devam etti. "Sayın Bakanımız. New York'un yabancısı olmadığınızı eğitim için bir müddet Long Island'ta yaşamış olduğunuzu arkadaşlarınızdan duyuyoruz, dolayısıyla az çok New York'ta yaşayan Türkleri ve durumları malumunuzdur.  1981 senesinden başlattığımız Türk-Amerikan Günü Yürüyüşümüzü bu sene 18 Mayıs, 2019 tarihinde 38'inci senesini gerçekleştireceğiz. Maalesef son senelerde, Ankara'nın destek olmaması, Türkevi'mizin inşaatı dolayısıyla lazım olan toplantıları yapamadığımız gibi, Mehter takımı, Karadeniz ve Folklor ekipleri ve toplumumuzun dinlemeyi arzu ettikleri sanatçıları temin edemediğimizden, halkımızın rağbeti azalmıştır. Malum ne kadar kalabalık görünür ve kültürümüzü en güzel şekilde sergileyebilirsek, o kadar kimliğimizi göstermiş olacağız. 

Yukarıda arzettiğimiz etkenler, toplumumuzu  bu en güzel anlamlı gününe set çekmiştir. Zatialilerinizin Ankara destekçisi, New York, Washington ve diğer Eyaletlerde bulunan Hariciye görevlilerimizin iştirakleri doğrultusunda halkımızla yürüyüşte bulunmayı bu anlamlı günümüze saygı ve sevgiyle davet ediyoruz. Zatialileriniz ve devlet görevlilerimizin yürüyüşümüze gösterecekleri ehemmiyet dolayısıyla, toplumumuzda sizleri göreceğini umduğu için yürüyüşe iştirak edecekleri düşüncelerimizi sizlere arz ediyoruz. Saygilarimizla.

Turkiye Cemiyeti kurucularindan ve

Federasyon Baskan danismani, Şevkiye Sun"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Man says police 'humiliated' after false alarm
Man says police 'humiliated' after false alarm
Colts QB Luck announces surprise retirement
Colts QB Luck announces surprise retirement