• Reklam

New Yorklu Bertan Amcayı Böyle Dolandırdılar

Uzun Yıllardır Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde yaşayan 82 yaşındaki İnşaat Mühendisi Bertan Veziroğlu kedi vermek için eve gelen kadın tarafından dolandırıldı. Yaşlı adama Türk doktor Sebiye Coşkun sahip çıktı.

Reklam
New Yorklu Bertan Amcayı Böyle Dolandırdılar
25 Kasım 2020 - 10:38 - Güncelleme: 28 Kasım 2020 - 15:28
  • Reklam
Sadece Kedi Sahiplenmek İstedi 

Olaylar silsilesi Veziroğlu’nun kedi sahiplenmek istemesiyle başladı. Kedi sahiplenirken kediye bakmak İçin eve yerleşen kimliği belirsiz bir kadın tarafından ise, ölüme terk edildi. Ankara’da yaşayan kızı Nazlı Veziroğlu'nun aylarca babasından haber alamaması üzerine Türk Konsolosluğuna müracaat etmesiyle olaylar gün yüzüne çıktı. 

Başından geçenleri ABDPOST.COM'a anlatan Nazlı Veziroğlu babasıyla sık sık görüştüğünü belirterek "Ağustos sonlarına doğru haberleşmem kesilince Eylül de konsolosluğu aradım ve mail yazdım. Ayağımdaki kırık dolayısı ile basamıyordum sonra 29 Ekim de derhal uçtum. Beni görünce çok sevindi, kadın tehditkar konuşuyormuş Türkiye'ye gitmesini istemediği için baskı uyguluyormuş! Yaşlılarımızın çok dikkatli olması gerekiyor. Amerika daki Türk toplumunda, dayanışma, birlik beraberlik çok önemli." dedi.

Telefonunu Aramalara Kapatmış 

Evde bir başına aç susuz ölüme terk eden kadın, Bertan Veziroğlu’nun kimseyle iletişime geçmemesi içinde telefonuna engeller koymuş. Konsolosluğun gelmesiyle olaylar aydınlığa kavuşurken Nazlı Veziroğlu, Paterson’in ilk Türk polis Müdürü  İbrahim Baycora’nın  arayarak birde ondan yardım istedi. 

İbrahim Baycora’nın Yardımıyla…

Polis Müdürü İbrahim Baycora, Veziroğlu’nun sağlığına bir an evvel kavuşması için yakın arkadaşı Dr. Sebiye Coşkun’u aradı.

Dr. Sebiye Coşkun yılların tecrübesiyle olaya kayıtsız kalmadı. Bertan Veziroğlu eski sağlığına kavuşması için önce ambulans ile hastanede ardından evinde bakımını üstlenen Sebiye Coşkun bunun bir insanlık görevi olduğunu belirtti.

Nazlı Veziroglu,babasının,bu  kadın tarafından, bankadaki parasının çekildiğini dile getirdi
  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ünal suner Eskişehir
    4 ay önce
    Nazlı hanım .başınız sağolsun. Bir bakıcı bunu yapar.
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com