Nükleer anlaşmadan çekilecekler mi? Flaş açıklama

Nükleer anlaşmadan çekilecekler mi? Flaş açıklama

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Başbakan Angela Merkel’in İran’ın nükleer anlaşmadaki taahhütleri yerine getirdiği sürece Almanya, Fransa ve İngiltere’nin anlaşmadan vazgeçemeyeceklerini söylediğini belirtti.

10 Mayıs 2018 - 21:26

Seibert, yaptığı yazılı açıklamada, Merkel’in, İran Cumhurbaşkanı  Hasan Ruhani ile telefonda görüştüğünü aktardı.Merkel ve Ruhani'nin, ABD’nin çekilme kararı aldığı İran ile nükleer  anlaşmayı görüştüklerine işaret eden Seibert, Şansölye Merkel, İran'ın nükleer  anlaşmadaki taahhütleri yerine getirdiği sürece Almanya’nın yanı sıra Fransa ve  İngiltere’nin anlaşmadan vazgeçemeyeceklerini teyit etti. ifadesini kullandı.

Seibert, Başbakan Merkel’in, İran’ın balistik füze programı ve  yürüttüğü bölgesel faaliyetler konularında, İran ile ilgili ülkelerin yer aldığı  geniş bir formatta görüşmelerin yapılmasından yana olduğunu belirtti.

Hükümet Sözcüsü, İsrail'e roket saldırısı düzenlediği gerekçesiyle  İran'ı kınayan Merkel'in, bu ülkeden bölgedeki gerilimi azaltmaya katkı  sağlamasını istediğini kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Were forecasters wrong or did state fail us? You be the judge with this forecast timeline
Were forecasters wrong or did state fail us? You be the judge with...
Gelin adayı Hanife'nin yeni mesleği şaşırttı
Gelin adayı Hanife'nin yeni mesleği şaşırttı