Nusret Gökçe'nin hayalleri gerçek oldu

Maddi yetersizlik nedeniyle ortaokulu yarıda bıraktı... Uzun süre kasap çırağı olarak çalıştı... Cebindeki son parası ve kredi kartından çektiği 7 bin TL ile uzaklara gitti... İşte 'salt bae' (tuz serpme' hareketi ile dünya çapında üne kavuşan Nusret Gökçe'nin kısa öyküsü...

Nusret Gökçe'nin hayalleri gerçek oldu
27 Mayıs 2019 - 21:05

1983 yılında Erzurum'da maden işçisi bir babanın oğlu olarak dünyaya gelen Nusret Gökçe, geçtiğimiz hafta Cannes Film Festivali'nde kırmızı halıya çıktı ve Hollywood yıldızlarıyla yarışacak kadar büyük bir ilgi gördü. Sonra da soluğu Monaco Grand Prix'de aldı. Yine etrafında dünyaca ünlü modeller vardı.36 yaşında olan Gökçe'nin öyküsü kasap çıraklığıyla başladı. Küçücük yaşta et doğrama konusundaki ustalığıyla dikkat çekti. 2007'de İstanbul'un ünlü alışveriş merkezlerinden birinde açılan kasap restoran konseptinde çalışmaya başladı. O sırada bu işlerin dünyada nasıl yapıldığını görmek için son parasını ve kredi kartından çektiği 7 bin lirayı cebine koyarak Arjantin'in yolunu tuttu.

Türkiye'ye dönünce yine aynı iş yerinde çalışmaya devam etti. Ama Amerika kıtasına uzanmayı aklına koymuştu.Çok zor koşullarda ve sadece üç aylık vize alabildi. New York'ta ünlü bir et lokantasında para almadan çalıştı. Burada öyle dikkat çekti ki hazırladığı menü New York Times'ta bile yer aldı.

ABD dönüşü kariyerinde de hayatında da dönüm noktası oldu. O sırada işsizdi ve hayalini kurduğu et lokantasını açtı.Tuz serpme hareketi ile bir anda sosyal medya fenomeni de oldu. Yıllar önce yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, uzun süre ocak başında ter döken Nusret Gökçe, bugün sadece Türkiye'de değil ABD'de de et lokantası olan bir ünlü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum