• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Nusret'in Kapısında ki O Bildiri

Gazeteci Ali Eyüpoğlu'nun gündeme getirdiği, Nusret'in Amerika Birleşik Devletleri'ndeki çalışanları ile arasındaki dava geçtiğimiz ay sonuçlandı. Nusret haksız yere çıkardığı eski çalışanlarına 250 bin dolar öderken, 60 gün süreyle anlaşma maddelerinin yazılı olduğu bildiri dükkanında asılı kalacak. İşte O bildiri.

Reklam
Reklam
Nusret'in Kapısında ki O Bildiri
08 Kasım 2019 - 23:03 - Güncelleme: 08 Kasım 2019 - 23:36
Reklam

Şovlarıyla dünyanın en önemli markası haline gelen Restaurant zinciri sahibi Nusret Gökçe, Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışanlarıyla başı dertte. Toplanan bahşişleri çalışanlarından gizlediği pay ederken eşit davranmadığı gerekçesiyle davalık olan Nusret çıkarttığı eski elemanlarına 250 bin dolar tazminat ödedi.

Nusret'e New York ve Miami şubede çalışanların yeni bir dava daha açtığı öğrenildi. Topladığı  bahşişleri gizli tuttuğu ve haksız bir şekilde pay ettiği iddiasıyla yeni bir dava açan avukatlar tip miktarının tespitini istedi. 

Miami'de 200, New York'ta ise 25 kişinin tip davasına girdiğini belirten eski çalışanlar "Miami'de hakim dava etmeyen çalışanlarında bu bahşiş davasına katılabileceği class action kararı verdi." dedi. Davada taraf avukatları uzlaşmaya gittiği, belli miktarda anlaşacağı öğrenildi.

Bu arada Nusret'in Restaurantında 60 gün süreyle asılı duracak mahkeme kararına ABDPOST.COM ulaştı. Kararda, "İşten çıkardığı 4 kişi için tazminatın ödeneceğini, tekrar işe geri dönebileceklerini, fakat feragat ettikleri, bahşişlerle ilgili ayrıntılı bir rapor sunacaklarını Yasalara karşı gelmeyeceklerini kabul ettiklerine" yönelik ifadeler yer alıyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam