Nusret THY’nin Aşçılarını İşe Aldı Ama...

Nusret THY'nin Aşçılarını İşe Aldı Ama...

Türk Hava Yolları'nın yemek şirketinde yaşanan kriz sonrasında kapasite düşürme kararı alınan şirketten çıkarılan 30 aşçıyı sosyetenin kasabı olarak bilinen Nusret işe aldı.

08 Nisan 2018 - 19:44

Türkiye'de sosyete kasabı olarak ün salan Nusret'in bu sefer yaptığı hamle herkes tarafından destek gördü. Çektiği et pişirme videolarıyla milyonlarca kişinin beğenisini alan Nusret Gökçe, Türk Hava Yolları'nın işten çıkarttığı 30 aşçıyı işe aldı.

THY ATTI NUSRET ALDI

Yaptığı havayolları seyahatlerinde Türk Hava Yolları'nı tercih eden Nusret burada yapılan ikramları hazırlayan aşçıların işten çıkarıldığını duyar duymaz harekete geçti. Aşçılarla direk irtibat kurduğu öğrenilken Nusret'in aşçılara İstanbul'un çeşitli noktalarındaki Nusr-Et restoranlarında işe başlattığı öğrenildi.

Airport Haber'de yer alan habere göre ise, Nusret'in aldığı Uçak aşçılarının düşük ücret hatta haftalıkla çalıştığını asgari ücretten sigorta yaptığını ve "Beğenmiyorsanız gidin" tehdidinde bulunduğu aktarıldı. Airport'a mail atan Nusret çalışanları "Bizler uçucu kişilerdik, kendisine güvendik ama yanıldık. Bizleri; Nusret Miami ve Newyork da kaçak olarak çalıştırdı. Önce oraları açmak için 1.grup ile 5 kişiyi Miamiye daha sonra Newyork u açmak için bizleri gönderdi. Alnımızın akı ile oraları açtık orada çalışan Amerikalı personelleri eğittik Nusret konseptini kendilerini aşıladık sistemi oturtdukdan sonra istanbula döndük. Bizleri 3 ay kaçak çalıştıran Nusret bey amerikada da hakkımızı yedi. Şöyleki orada haftanın yedi günü, günde 12 saat boyunca molasız çalıştırıldık. Günde 7 saat çalışan haftada 2 gün izin yapan Amerikalı personele karsın bizlere Amerikalılara verdiği ücretin dörtte birini verdi. Nusret bey haksızlık degilmi diye sorduğumuz da kendisinin cevabı şaşırtmadı... “Siz kaçaksınız onların çalışma izinleri var” oldu. Halbuki bizi oraya kendisi gönderdi. Uçak biletimizi otel konaklamamızı kendisi sağladı.  Sırf eski uçucu olmamız sebebi ile sahibi olduğumuz Amerika vizesi sayesinde bizden yararlandı, kullandı ve attı. Son olarak Buradan Doha ya gönderilen personeller ile ilgili olarak sunu paylaşmak isterim.

İstanbul dan Dohaya giden; ve orayı açan, kurulumu yapan, emek veren arkadaşlarımızın haklarının ve şartlarının çok kötü olduğu, dükkanın hiç iş yapmaması sebebi ile para kazanamayan arkadaşlarımızın “Bizleri türkiyeye transefer edin” talebi karşılığında İK ve Nusret beyin cevabı “Hayır, istemeyen istifa eder” oldu. Beş arkadaşımız 27.03.2018 itibari ile istifalarını vermek zorunda bırakıldılar. Uçak biletlerini dahi kendi imkanları ile almak zorunda bırakılıp, Türkiyeye dönüş yapmışlardır."dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Öğretmen Tutuklandı
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Öğretmen Tutuklandı