NVidia Challenge Yarışmasına Katılan Türk

Muhammet Emin Yanık, Ahmet Yanık, Ömer Faruk Yanık ve Mehmet Akif Dülger Türkiye'yi temsilen yazılımı ve donanımı milli olan yerli Drone projesiyle Uluslararası Nvidia Challenge yarışmasına katıldı. İlk adım halk oylaması 4 Mart'a kadar sürecek. Sizde destek verin. http://challengerocket.com/meminyanik/SIGMA-AI-DRONE-50fc4a.html adresinden oy verebilirsiniz.

NVidia Challenge Yarışmasına Katılan Türk
27 Şubat 2018 - 09:24

Muhammet Emin Yanık ve arkadaşları Türkiye'den ünlü chipset üreticisi Nvidia firmasının Challenge Rocket yarışmasına katıldı. Kendi ürettiği Drone projesiyle halk ön elemesinden geçmesi için 27 oy gereken Yanık ve arkadaşları Amerika'da ki Türklerden destek istedi. 

Projeye destek verenler ABDPOST.COM'a ulaşarak Sigma Autopilot, projesini tanıttı. Doğru konum ve gerçek zamanlı hareket algılaması için çoklu sensörlerle hazırlanan Sigma Autopilot GPS verileri, 9 eksenli IMU sensörlerinden (jiroskop, ivmeölçer, manyetometre) ve barometrik basınç sensöründen gerçek zamanlı olarak okumalarla birleştirildi. Sigma Autopilot, gerçek zamanlı telemetri verilerini gönderirken ve Wi-Fi ağı üzerinden kontrol girdileri alırken düşük seviyeli kontrolleri ve uçuşları kontrol eder; NVIDIA Jetson, akıllı uçağın beyni olarak işlev görürken, gerçek zamanlı hedef izleme, durumsal farkındalık ve doğru navigasyon için yüksek işlem gücü sağlayan Drone için sizde oy verebilmeniz için 

http://challengerocket.com/meminyanik/SIGMA-AI-DRONE-50fc4a.html  adresine gidebilirsinizYORUMLAR

  • 3 Yorum