Obezite Ameliyatı İçin Türkiye’ye Gitti

Obezite Ameliyatı İçin Türkiye'ye Gitti

Amerika Birleşik Devletleri'nde başta Diş tedavisi olmak üzere bir çok alanda sağlık hizmeti çok pahalı. Bu nedenle başta Amerika'da yaşayan Türkler Türkiye'ye gidiyor. Türk doktorlarına güvenerek obezite ameliyatı olmak için Amerika’dan İzmir’e giden Gülümser Vives, “Atatürk’ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet edin’ sözü benim için referans oldu.

01 Mayıs 2018 - 04:38

2004 yılından sonra hızla kilo almaya başlayan Gülümser Vives, 2016 yılında eşi Oscar ve çocuklarıyla birlikte Almanya’dan Amerika’ya taşındı. Oklahama eyaletine yerleşen Vives, ülkedeki fast food kültürü nedeniyle kilo almayı sürdürdü. 92 kiloya ulaşan kadın artık çevresindekilerin bakışlarından bunalmaya başlamıştı. Arkadaş buluşmalarına gidemez hale geldiğini ve psikolojisinin bozulduğunu anlatan Vives, egzersiz ve diyet uygulamalarına rağmen bir türlü zayıflayamadı. Aile doktoruna muayene olan Vives, obezite ameliyatı olmayı istediğini söyledi. Doktoru onu Oklahama’daki hastaneye yönlendirdi. Hastanede yapılan tetkiklerinin ardından ameliyata uygun olduğu anlaşıldı.

OBEZİTE AMELİYATI OLAN HASTALARLA GÖRÜŞTÜ

Bir yandan obezite ameliyatları hakkında araştırma yapan Vives, İstanbul ve İzmir’deki obezite cerrahları ve Amerika’da yaşayan, obezite ameliyatı olan hastalarla da görüştü. Hepsi de Türkiye’de ameliyat olmuştu. İzmir’de Obezite Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tufan Ergenç ile telefonla görüşen Vives, Türkiye’de ameliyat olmaya karar verdi. Dr. Ergenç ve ekibi tarafından başarıyla ameliyat edilen Vives, kısa sürede aldığı kiloları geri verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trump'a büyük şok! Harekete geçiyorlar
Trump'a büyük şok! Harekete geçiyorlar
Dünya Trump'ı dışladı!
Dünya Trump'ı dışladı!