• Reklam

Pandemi Silahlı Saldırıları da Tetikliyor! 

Amerika'da silahlı şiddet olayları giderek artıyor. New York'ta son 24 saatte 10 kişinin yaşamını yitirdiği olaylarda, corona virüsü nedeniyle zirve yapan sosyo-ekonomik sorunların rol oynadığı belirtiliyor.

Reklam
Pandemi Silahlı Saldırıları da Tetikliyor! 
28 Temmuz 2020 - 06:03
  • Reklam

Kent genelinde silahla vurulma olaylarının geçtiğimiz yıla göre yüzde 176 arttığı, 19 Temmuz’dan itibaren de silahlı saldırılarda yüzde 24'lük artış olduğu belirtildi.

New York'ta özellikle hafta sonlarında artış gösteren silahla vurulma olaylarında geçtiğimiz hafta 47 ayrı olay sonucu 10’u dün olmak üzere 14 kişinin yaşamını yitirdiği, onlarca kişinin yaralandığı, yaralılardan bazılarının durumunun ciddi olduğu kaydedildi.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre New York'ta sadece dün silahlı saldırılarda aralarında 16 yaşında bir çocuğun da olduğu 7 kişi yaşamını yitirdi.

Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx ve Staten Island bölgelerini içine alan New York kent sınırları içinde silahla vurulma olaylarının daha çok Brooklyn ve Bronx'ın bazı bölgelerinde daha fazla yaşandığı açıklandı.

Uzmanlar silahlı saldırı ve cinayetlerdeki artışın corona virüsü salgını nedeniyle arttığını vurguluyor. Corona virüsü pandemisinin yoksulluk, konut sıkıntısı, işsizlik ve açlık gibi sorunları daha da tetiklediğini belirten uzmanlar, silahlı saldırı olaylarının artmasında sosyo-ekonomik sorunların rol oynadığı değerlendirmesinde bulunuyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com